dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Amatérský divadelní fesťák Karlínské jeviště: během víkendu uvidí diváci dvanáct představení
Festival Karlínské jeviště. Foto: archiv

Amatérský divadelní fesťák Karlínské jeviště: během víkendu uvidí diváci dvanáct představení

Divadlu bude o nadcházejícím víkendu patřit pražský Karlín. Sejdou se zde desítky členů amatérských divadelních souborů a stovky jejich příznivců. Koná se zde již 16. ročník Karlínského jeviště, největšího pražského amatérského divadelního festivalu a jednoho z nejrozsáhlejších v České republice. 

Karlínské jeviště

Festival pořádá občanské sdružení Divadlo a Život ve spolupráci s Karlínským spektrem – DDM hl. m. Prahy. Dalšími spolupořadateli jsou Amatérská divadelní asociace a Obchodní akademie Kollárova. Uskuteční se ve dnech 15. – 17. listopadu v Karlínském spektru – DDM hl. m. Prahy, Karlínské náměstí 7, Praha 8.

Jako tomu je v posledních ročnících obvyklé, i na letošní přehlídku se přihlásilo kolem čtyřiceti divadelních souborů nejen z Prahy, ale i z dalších regionů ČR, což je dokladem toho, jakou oblibu si tato tradiční nesoutěžní přehlídka a divadelní dílna v uplynulých letech získala.

Dvanáct z nich odehraje svá představení nyní, od pátku 15. do neděle 17. listopadu a zhruba stejný počet inscenací budou moci diváci zhlédnout během zimní části přehlídky, která se uskuteční v posledním lednovém víkendu. Další soubory, které se i tak do programu nevejdou, pak budou přednostně zařazeny do dalšího ročníku Karlínského jeviště.

Karlínské jeviště chystá ve své listopadové části nabídku divácky atraktivních představení nejrůznějších žánrů, což je tradičním znakem přehlídky, ale i kritériem výběru do jejích jednotlivých částí. Nechybí tedy několik komedií i dramat. Na sobotní i odpoledne a nedělní odpoledne stejně jako v jiných ročnících zařazeny pohádky.

V programu jsou inscenace známých dramatiků, jako Lev Birinskij, O´Henry, Agatha Christie, E. E. Schmidt. Tradičně je zařazeno i několik autorských představení. V souladu s posláním přehlídky se představí jak soubory s menšími zkušenostmi, tak i ty oceněné na nejrůznějších přehlídkách.

Přehlídka Karlínské jeviště 2013/14 nese opět jméno svého zakladatele dr. Vladimíra Veselého, a to jako jeho memoriál. Opět bude lektorský sbor složený ze zkušených profesionálních i amatérských divadelníků udělovat cenu pro nejlepší inscenaci nazvanou podle tohoto známého divadelníka.


Ježíškova vnoučata: TOP tým vybral mezi členy 15 000 korun na invalidní vozíky

13. ledna 2018 v 08:55

Předání šesti kolečkových křesel zástupcům Sanatoria TOPAS ve Vizovicích je výsledkem sbírky mezi členy mládežnického spolku TOP tým v rámci projektu Ježíškova vnoučata od Českého rozhlasu. V předvánoční sbírce mezi členy, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 15 až 35 let, dokázali organizátoři...

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru