dnes
Pátek - polojasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
22°C
Pražská kultura

Allie Reynoldsová: Mráz pod kůží

Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem. Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších snowboardových závodů své kariéry.

Brzy po příjezdu k lyžařskému středisku na vrcholu ledovce však zjišťují, že si s nimi někdo krutě zahrává. Horská chata je opuštěná, lanovka se zastavila, ani jeden z nich nemůže najít svůj mobilní telefon a ve společenské místnosti na ně čekají pokyny ke hře. Hře, která jim má připomenout Saskii – členku jejich někdejší party v době, kdy jich bylo ještě šest.

Pak se ale něco stalo. Saskia v den závodů za podivných okolností zmizela. A právě letos, po dlouhých letech, kdy byla pokládána za pohřešovanou, ji úřady oficiálně prohlásili za mrtvou.

Všechny začíná sžírat nepříjemný pocit a nemohou se rozhodnout, jestli jsou horší nevysvětlitelné záhady, které se v chatě dějí, nebo sněhová bouře, která jim znemožňuje z ní uniknout. Jedno je však jisté: nikomu z přítomných se nedá věřit. Někdo je sem totiž vylákal schválně. Někdo, kdo touží zjistit pravdu o tom, co se stalo se Saskií. A ten někdo se nezastaví před ničím.

Thriller s rychlým tempem a tíživou klaustrofobní atmosférou, plný vzájemného obviňování a nedůvěry, se stal ještě před vydáním senzací a práva na něj byla prodána do 18 zemí.

Allie Reynoldsová patřila k deseti nejlepším britským freestyle snowboardistkám. Pět let po sobě strávila zimu v horách a živila se vším možným, aby se mohla věnovat své vášni. V roce 2003 vyměnila snowboard za surf a odstěhovala se na australské pobřeží, kde následujících patnáct let učila angličtinu pro cizince. V roce 2018 se odhodlala stát spisovatelkou na plný úvazek. Povídky jí vyšly v časopisech pro ženy ve Velké Británii, Austrálii, Švédsku a Jihoafrické republice.

Hned její první román Mráz pod kůží vyvolal velký ohlas – práva na jeho vydání byla prodána do 18 zemí včetně Velké Británie a USA, kde kniha vyjde začátkem roku 2021, a práva na zfilmování koupila společnost Firebird Pictures ve spolupráci s BBC UK.

Allie má dvě malé děti a kočku, která si o sobě myslí, že je pes.

mraz-pod-kuzi Ukázka:

Heather rozlepí další obálku. Určitě si říká, že nic horšího už tam být nemůže.

Jenže to vypadá, že může – Heather zamrká a zděšeně se na nás zadívá. „Vím, kde je Saskie.“ (…)

„Napsal někdo z vás něco z toho?“

Přejíždíme pohledem jeden druhého. Kroutíme hlavou.

Přepadne mě neklid. Zadívám se z okna do té neprostupné, černočerné tmy a uvědomím si, že jsme tu úplně sami. Je nás tu jen nás pět. Jinak široko daleko ani noha. Musím zjistit, jestli nás sem vážně pozval Curtis. Protože jestli ne…

Pohlédnu na dveře a představím si ty dlouhé tmavé chodby, jež se za nimi táhnou. Že by tam přece jen někdo byl?

Jako první prolomí ticho Brent. „Měli bychom si přečíst i tu poslední.“

Heather otevře obálku a zbledne. Kartička se třepotavě snese k zemi.

Zvednu ji. „Jsem Saskiin vrah.“

Knihu vydalo nakladatelství Metafora, koupit můžete zde.
Kniha roku: Hlasování ve čtenářské anketě je v plném proudu

Včera v 18:16

Druhý ročník čtenářské ankety Kniha roku, jejímž vyhlašovatelem je Nadační fond Čtení tě mění, je v plném proudu. Anketa vznikla v loňském roce, důvodem byla snaha ocenit nejen literární kvalitu knih, ale také jejich „oblíbenost" u běžných čtenářů. Právě oni zde totiž rozhodují...

Devatero řemesel v Praze 8

Včera ve 13:32

Výstava studentských prací SOŠ uměleckořemeslné se od 16. září do 27. listopadu koná v Libeňském zámku.

Kate Hodgesová: Milované a obávané

Včera v 09:37

Padesát příběhů mytických žen ze všech koutů světa. Kniha Milované a obávané se skládá ze starých mýtů a lidových příběhů o legendárních mytických bytostech, ale vypráví je novým způsobem. Nezávislé víly, svůdné dívky v lesích, strašidelné čarodějnice nebo málo známé bohyně – kniha pokrývá širokou...

Allie Reynoldsová: Mráz pod kůží

Včera v 09:17

Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem. Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších...

Koncert v parku Přátelství

15. září 2020 v 18:41

Večer v neděli 20. září v parku Přátelství na Proseku bude patřit milovníkům klasické hudby. Zazní Má vlast Bedřicha Smetany a Novosvětská Antonína Dvořáka v podání Orchestru Praga Sinfonietta pod vedením dirigentky Miriam Němcové.

Dernisáž výstavy Slavné vily Prahy 6: Hanspaulka

15. září 2020 v 15:15

Na konci září letošního roku vyjde další z knih v edici Slavných vil, tentokrát o vilách na Hanspaulce. K vydání knihy připravila radnice Prahy 6 stejnojmennou výstavu v Galerii Skleňák.

Devětkrát s devítkou pokračuje čtvrtým koncertem

13. září 2020 v 07:31

Dvacátý ročník festivalu komorní a orchestrální tvorby Devětkrát s devítkou je rozdělen je do dvou etap a čtvrtý koncert jeho podzimní části se koná ve pondělí 14. září.

Praha 4: Divadlo Bravo začne pestrým a zdarma přístupným programem

13. září 2020 v 06:07

Dnes, 13. září. proběhne slavnostní otevření a předání Divadla Bravo! do rukou předního novocirkusového souboru Losers Cirque Company. Pro první návštěvníky nové scény v dřívějším Branickém divadle je připraven na celé odpoledne zdarma přístupný program pro celou rodinu, který nabídne nový cirkus,...

Další články
Nahoru