Dnes Pátek - snih 1°C
Zítra Sobota - snih 1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru
Podoba happeningu bude překvapením, je jen jasné, že se uskuteční v metru během ranní špičky. Foto: Jan Puci

Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru

Již v úterý 5. října ráno se uskuteční v pražském metru happening Davida Vávry a Milana Šteindlera s názvem Alles Gute u voleb. Jak už napovídá název, záměrem je apelovat neotřelým způsobem na lidi, aby šli v pátek nebo v sobotu volit. 

Název akce odkazuje na „kurz německého jazyka“ Alles Gute, který Vávra a Šteindler vytvářeli pro kultovní satirický dvouměsíčník z devadesátých let Česká soda. Na popularitu pořadu se pokusila před dvanácti lety pokusila navázat internetová televize Stream.cz s pořadem Alles Gute. 

Podobu úterního happeningu jeho autoři záměrně tají. Zatím je jen jasné, že cílem je přesvědčit lidi jít k volbám. Určeno je také místo a čas konání.

„V úterý ráno se ve stanici metra Muzeum vmísí David Vávra a Milan Šteindler mezi cestující a budou vlastním a svérázným způsobem apelovat na účast ve víkendových volbách,“ sdělila serveru Pražský Patriot Fenisa Dvořáková z komunikační agentury Communication Lab. 

Základním motivem celé akce, která se má uskutečnit kolem 9:30 hodin, je podle ní heslo „je jedno co si o nás myslíte, hlavně běžte k volbám”.


Autor: Jan Puci

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru