Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru
Podoba happeningu bude překvapením, je jen jasné, že se uskuteční v metru během ranní špičky. Foto: Jan Puci

Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru

Již v úterý 5. října ráno se uskuteční v pražském metru happening Davida Vávry a Milana Šteindlera s názvem Alles Gute u voleb. Jak už napovídá název, záměrem je apelovat neotřelým způsobem na lidi, aby šli v pátek nebo v sobotu volit. 

Název akce odkazuje na „kurz německého jazyka“ Alles Gute, který Vávra a Šteindler vytvářeli pro kultovní satirický dvouměsíčník z devadesátých let Česká soda. Na popularitu pořadu se pokusila před dvanácti lety pokusila navázat internetová televize Stream.cz s pořadem Alles Gute. 

Podobu úterního happeningu jeho autoři záměrně tají. Zatím je jen jasné, že cílem je přesvědčit lidi jít k volbám. Určeno je také místo a čas konání.

„V úterý ráno se ve stanici metra Muzeum vmísí David Vávra a Milan Šteindler mezi cestující a budou vlastním a svérázným způsobem apelovat na účast ve víkendových volbách,“ sdělila serveru Pražský Patriot Fenisa Dvořáková z komunikační agentury Communication Lab. 

Základním motivem celé akce, která se má uskutečnit kolem 9:30 hodin, je podle ní heslo „je jedno co si o nás myslíte, hlavně běžte k volbám”.


Autor: Jan Puci

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru