Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru
Podoba happeningu bude překvapením, je jen jasné, že se uskuteční v metru během ranní špičky. Foto: Jan Puci

Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru

Již v úterý 5. října ráno se uskuteční v pražském metru happening Davida Vávry a Milana Šteindlera s názvem Alles Gute u voleb. Jak už napovídá název, záměrem je apelovat neotřelým způsobem na lidi, aby šli v pátek nebo v sobotu volit. 

Název akce odkazuje na „kurz německého jazyka“ Alles Gute, který Vávra a Šteindler vytvářeli pro kultovní satirický dvouměsíčník z devadesátých let Česká soda. Na popularitu pořadu se pokusila před dvanácti lety pokusila navázat internetová televize Stream.cz s pořadem Alles Gute. 

Podobu úterního happeningu jeho autoři záměrně tají. Zatím je jen jasné, že cílem je přesvědčit lidi jít k volbám. Určeno je také místo a čas konání.

„V úterý ráno se ve stanici metra Muzeum vmísí David Vávra a Milan Šteindler mezi cestující a budou vlastním a svérázným způsobem apelovat na účast ve víkendových volbách,“ sdělila serveru Pražský Patriot Fenisa Dvořáková z komunikační agentury Communication Lab. 

Základním motivem celé akce, která se má uskutečnit kolem 9:30 hodin, je podle ní heslo „je jedno co si o nás myslíte, hlavně běžte k volbám”.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru