Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru
Podoba happeningu bude překvapením, je jen jasné, že se uskuteční v metru během ranní špičky. Foto: Jan Puci

Alles Gute u voleb. Vávra a Šteindler chystají svérázný happening v metru

Již v úterý 5. října ráno se uskuteční v pražském metru happening Davida Vávry a Milana Šteindlera s názvem Alles Gute u voleb. Jak už napovídá název, záměrem je apelovat neotřelým způsobem na lidi, aby šli v pátek nebo v sobotu volit. 

Název akce odkazuje na „kurz německého jazyka“ Alles Gute, který Vávra a Šteindler vytvářeli pro kultovní satirický dvouměsíčník z devadesátých let Česká soda. Na popularitu pořadu se pokusila před dvanácti lety pokusila navázat internetová televize Stream.cz s pořadem Alles Gute. 

Podobu úterního happeningu jeho autoři záměrně tají. Zatím je jen jasné, že cílem je přesvědčit lidi jít k volbám. Určeno je také místo a čas konání.

„V úterý ráno se ve stanici metra Muzeum vmísí David Vávra a Milan Šteindler mezi cestující a budou vlastním a svérázným způsobem apelovat na účast ve víkendových volbách,“ sdělila serveru Pražský Patriot Fenisa Dvořáková z komunikační agentury Communication Lab. 

Základním motivem celé akce, která se má uskutečnit kolem 9:30 hodin, je podle ní heslo „je jedno co si o nás myslíte, hlavně běžte k volbám”.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Veřejné projednání návrhů participativního rozpočtu Prahy 15

12. října 2021 ve 14:01

Pokud vás zaujaly návrhy v participativním rozpočtu a máte k návrhům otázky a připomínky, přijďte a diskutujte o nich s navrhovateli a zástupci radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru