dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražské krimi

Alkohol, sex, kapsáři. Policisté udeřili v centru Prahy

Tři velké policejní akce se uskutečnily těsně před minulým víkendem v centru Prahy. Policisté při nich úzce spolupracovali s ostatními složkami a místními úřady včetně radnice Prahy 1.

První bezpečnostní akce byla zaměřená na dodržování zákazu podávání alkoholu osobám mladším 18 let a na dodržování vyhlášek pražského magistrátu. Kontroly byly zaměřeny na vybrané části centra Prahy, kde je výskyt těchto sociálně patologických jevů nejčastější.

Při akci bylo zkontrolováno téměř šest desítek provozoven a více než 300 osob. Zjištěno bylo 40 přestupků, z nichž bylo 31 vyřešeno uložením blokové pokuty v částce téměř patnáct tisíc korun.  Tři přestupky souvisely s podáváním alkoholu mladistvým, deset jich bylo v souvislosti s přechováváním nebo užíváním drog a celkem 7 mladistvých bylo zajištěno pod vlivem alkoholu.

Během akce policisté odhalili také dva trestné činy. Jednalo se o držení drog a řízení auta pod vlivem návykové látky.

Pracovníci ostatních organizací státní správy zahájili v několika případech správní řízení pro porušení pravidel provozování živnostenské provozovny. Jednalo se například o zaměstnávání osob bez pracovního povolení.

Druhá bezpečnostní akce byla zaměřena na zákaz nabízení erotických služeb a policisté společně s kriminalisty zkontrolovali celé Václavské náměstí. Při akci odhalili jedenáct žen, které nabízely erotické služby. Jejich přestupkové jednání bylo oznámeno správnímu orgánu k projednání.

Třetí akce byla zaměřena na snížení nápadu trestné činnosti na úseku kapesních krádeží a další pouliční kriminality. V rámci této akce policisté zkontrolovali téměř 120 osob a podařilo se jim zadržet tři osoby pro podezření ze spáchání trestných činů krádež. Také zadrželi jednu osobu, která byla vyhlášená v celostátním pátrání.

„Realizace akcí mají kromě okamžitého efektu v místě konání i preventivní význam, a ten zásadně plní. Stav bezpečnosti v centru metropole pravidelně vyhodnocujeme se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým a radním hlavního města pro bezpečnost Liborem Hadravou. Na základě oznámení občanů a vlastních poznatků rozebíráme a reagujeme na problémy, které přináší velké množství společenských, kulturních a sportovních akcí, ale i život v centru velkoměsta. V souvislosti s provedeným vyhodnocením a na základě pozitivních reakcí občanů hodláme a budeme v těchto akcích v budoucnu pokračovat,“ říká ředitel Obvodního ředitelství policie Praha I Karel Prommer.

Dobrou spolupráci potvrzuje také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09): „Díky vzájemné koordinaci mezi policií a příslušnými odbory naší radnice jsou kontrolní akce vždy pečlivě připraveny a zacíleny do míst, kde jsou třeba.“ 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru