Dnes Středa - skorojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Alkohol jsem nepil. Pak řidič přiznal dvě piva, nakonec patnáct
Muže zadržela hlídka městské policie. Foto: Karel Netolický

Alkohol jsem nepil. Pak řidič přiznal dvě piva, nakonec patnáct

Ve čtvrtek 9. března mezi druhou a třetí hodinou ranní viděla hlídka strážníků v Krymské ulici na Praze 10 jedoucí auto, které kličkovalo. Při následné kontrole se ukázalo, že řidič byl „pod parou“. O případu informovala mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Svědkem nebezpečné, ale díky strážníkům krátké jízdy opilého řidiče se stala v ranních hodinách Krymská ulice. Jednadvacetiletý muž, posilněný alkoholem, zde neváhal usednout za volant sdíleného vozu a vyrazit na cestu.

K jeho smůle zkřížil cestu hlídkujícím strážníkům, kteří nenechali jeho kličkování bez povšimnutí. Modré výstražné světlo a nápis stop dotyčný respektoval, stejně jako následnou výzvu k předložení dokladů.

„Během komunikace byl z muže cítit alkohol a jeho chování jasně naznačovalo požití alkoholických nápojů. Muž nejdříve uvedl, že nic nepil. Po chvíli přiznal pouze dvě piva,“ popsala Seifertová.

Dechová zkouška ukázala hodnotu přes dvě promile. Tento výsledek ukázal, že vypitých piv bylo mnohem víc. „Patnáct,“ přiznal kontrolovaný muž.

Sdílené vozidlo si po zkontaktování převzali zaměstnanci odpovědné firmy, dotyčného pak hlídka státní policie. Vzhledem k naměřené hodnotě při zkoušce je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru