dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Alkohol, cigaretka, touha skončit z Karlova mostu. Toto byl důvod!

Mladý muž, se kterým se rozešla dlouholetá partnerka, chtěl v neděli ukončit svůj život skokem z Karlova mostu. Pražským strážníkům se podařilo mu jeho úmysl rozmluvit. Muže pak záchranáři odvezli na psychiatrii.

Strážníci z Prahy 1 krátce před půlnocí vyjeli na pomoc muži, který dle oznámení seděl na kamenném zábradlí Karlova mostu směrem k řece a chtěl z něj pravděpodobně skočit do Vltavy. Hlídka zde našla mladého muže, který byl nakloněn k Vltavě a kouřil cigaretu. 

Jeden ze strážníků k němu opatrně přistoupil, posadil se vedle něho a pokusil se s ním navázat kontakt. Druhý člen hlídky k němu po chvíli přistoupil z druhé strany a zajistil ho tak, aby mu zabránil v případném skoku.

Mladík se jim svěřil, že se mu  nechce žít, protože se s ním rozešla dlouholetá přítelkyně. Po nějaké době se strážníkům podařilo muže přesvědčit, aby se s nimi vrátil na most.

Mezitím jiná hlídka městské policie přivolala záchranku a policisty. Před odvozem do nemocnice byla u dvaadvacetiletého muže provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,29 ‰.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru