dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Volby 2014

Aliance exstarosty Jančíka má v Praze 5 zastupitelský klub

Konzervativní aliance 2014 exstarosty Prahy 5 a bývalého člena ODS Milana Jančíka má už před komunálními volbami svůj zastupitelský klub v Praze 5. Ke straně se přidali dva ze stávajících zastupitelů. V rámci posledního jednání v tomto volebním období vznikl ještě další nový klub, a to nedávno založené strany Restart 2014.

Ve volebním období je to už několikátý případ, kdy se původní kluby rozpadly a vznikly nové. K Jančíkově alianci se přidali zastupitelé Karel Novotný a Radka Havlinová.

Novotný byl zvolen do zastupitelstva v roce 2010 za TOP 09, Havlinová za ODS. Oba však byli v průběhu volebního období členy klubu Uzdravme naši politiku (UNP), který před více než rokem vznikl z bývalých členů TOP 09 nebo ČSSD, napsala ČTK.

Havlinová byla členkou klubu UNP jako nezávislá. Novotný i Havlinová jsou v současné době podle internetových stránek Prahy 5 členy Občanské konzervativní strany, kterou založil na Jižním Městě bývalý člen ODS a radní v éře Pavla Béma (ODS) Jiří Janeček, zastupitel Prahy 11.

V zastupitelstvu Prahy 5 vznikl nový klub i na květnovém jednání, nese název Klub pro Prahu 5 a tvoří ho zejména bývalí členové UNP. Na témže jednání vedle zmíněného klubu vznikl rovněž Klub nezávislých zastupitelů. Od UNP se v březnu oddělili tři zastupitelé, které vedl tehdejší radní Michal Šesták, a založili klub Nezařazených. Vedle zmíněných stran mají své zastupitelské kluby také TOP 09, ODS, ČSSD, Strana zelených a KSČM.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru