dnes
Pondělí - jasno
14°C
zítra
Úterý - jasno
14°C
pozítří
Středa - zatazeno
17°C
Alexander Bellu (ODS): Metro D na Žižkov patří, místostarosta Prahy 3 sepisuje petici
Jedna z původních variant metra bez strojvedoucího. Vizualizace: Metroprojekt

Alexander Bellu (ODS): Metro D na Žižkov patří, místostarosta Prahy 3 sepisuje petici

Poslední studie dalšího směřování metra D naznačují, že by nemuselo vést na Žižkov. Přitom s metrem na Žižkově počítá platný územní plán. Se situací se odmítá smířit žižkovský místostarosta Alexander Bellu (ODS). Začal proto shánět podpisy pod petici.

„Chci společně s petenty vedení Prahy ukázat, že lidé si na Žižkově metro přejí. Vždyť spousta z nich s metrem počítala, když si na Žižkově pořizovala bydlení. Stejně tak s tím počítala i řada místních firem. Ostatně metro na Žižkově je v plánech už nejpozději od osmdesátých let,“ vysvětluje Bellu.

Bellu a petenti by si uměli podle místostarosty Prahy 3 představit i varianty předkládané Institutem plánování a rozvoje, které počítají s tím, že by metro vedlo na Náměstí republiky a z něj na Žižkov buď úvratí, nebo obloukem přes Karlín.

bellu-alexander-thumb

Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu

„Chceme od vedení města jasnou garanci, že se s metrem na Žižkově počítá a proto chceme, aby byly dále rozpracovány studie, jak vést metro na Žižkov a zároveň na Náměstí republiky, což jsou nápady, se kterými přišel Institut plánování a rozvoje,“ shrnuje požadavky petice její autor Alexander Bellu.

Sběr podpisů pod petici začal dnes, 20. září. Lidé ji mohou podepsat osobně v petičním stánku na náměstí Jiřího z Poděbrad. V následujících dnech a týdnech bude k dispozici na nejrůznějších místech, zejména na Praze 3. Vedle toho je petici možné podepsat i on-line na adrese: https://www.petice24.com/metrodnazizkov

TEXT PETICE ALEXANDRA BELLU:

Vážení členové rady hl. m. Prahy,

se znepokojením jsme přijali zprávy v médiích i z nejrůznějších oficiálních dokumentů a jednání orgánů hl. m. Prahy o tom, že trasa metra D by po dokončení úseku do stanice Náměstí míru neměla dále pokračovat na Žižkov, ale podle některých variant končit na náměstí Republiky, podle jiných přes něj dále pokračovat na Letnou.

Přitom s vedením trasy metra D na Žižkov počítá stále ještě platný územní plán, a právě vyhlídka budoucího propojení na systém metra byla jedním z důvodů, proč si mnozí lidé právě na Žižkově pořídili bydlení či o jeho pořízení uvažují. Stejně tak je vedení metra zásadní pro investice soukromého sektoru i celkový rozvoj Žižkova.

Za důležité považujeme zdůraznit, že netrváme na původním vedení trasy metra D. Jeho vedením na Žižkov skrze náměstí Republiky, ať už úvratí přes stanici Hlavní nádraží nebo „obloukem“ přes Karlín, by cestující ze Žižkova získali pohodlnou možnost přestupu na linku B, což bychom uvítali.

Žádáme Vás proto:

1.            o jasnou garanci, že metro D bude v budoucnu vedeno na Žižkov,

2.            tuto garanci zohlednit při aktuální i budoucí přípravě všech materiálů s trasou metra D souvisejících,

3.            rozpracovat Institutem plánování a rozvoje uvažované varianty vedení metra úvratí přes stanici Hlavní nádraží a „obloukem“ přes Karlín, zejména se nám jedná o zpracování studií proveditelnosti.


Těšnov – Vltavská. V noci nepojedou tramvaje

Dnes v 08:47

V noci ze středy 26. září od 22:10 hodin na čtvrtek 27. září do 5:10 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Těšnov – Vltavská, v uvedeném směru.

Den bez aut přinese dopravní omezení

21. září 2018 ve 20:15

Zítra se v rámci Evropského týdne mobility uskuteční Den bez aut a Pražské cyklozvonění. Tuto tradiční dopravně-společenskou akci budou provázet některá dopravní opatření.

Další články
Nahoru