dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Alespoň bude o jednoho bezdomovce míň, šokoval útočník
Zraněný bezdomovec (uprostřed) je po ošetření odváděn do sanitky. Foto: MP Praha

Alespoň bude o jednoho bezdomovce míň, šokoval útočník

V neděli kolem třetí hodiny ráno prováděla autohlídka strážníků z Prahy 1 běžnou hlídkovou činnost ve Vrchlického sadech, když zaslechla v dálce volání o pomoc, které přicházelo z parku u Washingtonovy ulice.

Hlídka zahlédla přicházet od větracích šachet metra muže, který byl celý silně potřísněný krví. Kolaboval a upadal k zemi. Silně krvácel z tepen mezi předloktím a zápěstím pravé ruky.

Jeden ze strážníků mu okamžitě poskytl první pomoc a tepenné krvácení zpomalil. Druhý mezitím volal na tísňovou linku „155“. Potom mu oba strážníci společnými silami škrtidlem zaškrtili ruku nad předloktím.

Po celou dobu poskytování první pomoci s napadeným mužem komunikovali. Ten jim sdělil, že byl napaden neznámým mužem, který jej pořezal nožem. „Měl na sobě červené či oranžové oblečení,“ řekl.

Když jiná hlídka městské policie, která vykonávala hlídkovou činnost v Jindřišské ulici, zaslechla prostřednictvím radiostanice o napadení muže, ihned vydala se k místu, kde by se pachatel mohl pohybovat.

Po odbočení z ulice Opletalova do ulice Washingtonova uviděla muže v oranžové košili s černou taškou přes rameno a tmavým svetrem, který měl zakrvácené ruce. Náhle se dal na útěk.

Strážníci ho doběhli v ulici Washingtonova naproti číslu 21. Na dotaz hlídky, proč napadl muže ve Vrchlického sadech, útočník odpověděl: „Alespoň bude o jednoho bezdomovce míň!“ Toto ještě několikrát zopakoval i před přivolanou hlídkou Policie ČR.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru