dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Aktuální průvodce pražskou MHD. V pátek začne jezdit mezi konečnými i céčko
Linka metra B již jezdí z konečné na konečnou, jen stále nezastavuje v některých stanicích. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Aktuální průvodce pražskou MHD. V pátek začne jezdit mezi konečnými i céčko

Ve čtvrtek odpoledne metro funguje na lince A, B po celé trase vyjma několik stanic níže položených v blízkosti Vltavy. Trasa metra C funguje v úsecích Háje – Hlavní Nádraží a Kobylisy – Letňany. Náhradní autobusová doprava XC jezdí v úseku Kobylisy – Muzeum. Zítra se céčko rozjede po celé své trase.

Infolinka 296 19 18 17 dnes bude fungovat do 22 hodin, ve 27 stanicích metra jsou nasazeni informátoři Dopravního podniku.

Tramvaje se již včera vrátily na Modřanskou ulici, konkrétně se jedná o linku 3. Dnes ráno na této ulici začaly jezdit autobusy 121 a 253. Prozatím je uzavřen Trojský most, takže tramvaje do Kobylis jezdí odklonem přes Libeň, rovněž je dosud uzavřeno Smetanovo nábřeží. Autobusy linek 129, 241 a 507 jezdí od včerejšího dne rovněž do Zbraslavi, ve Strakonické ulici je však vyloučena individuální doprava.

Pro posílení oblasti Palmovky a Vysočanské je do odvolání odkloněna linka číslo 8, v úseku Palmovka – Starý Hloubětín je vedena přes zastávky Vysočanská a Kolbenova.

Přehled fungujících tras a úseků metra:

METRO

Linka A – Jezdí v celé trati Dejvická – Depo Hostivař, nezastavuje ve stanicích Malostranská a Staroměstská.
Linka B – Jezdí v celé trati Zličín – Černý Most, nezastavuje ve stanicích Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka.
Linka C – Je v provozu v úsecích Háje – Hlavní nádraží a Kobylisy – Letňany. V úseku Muzeum – Hlavní nádraží – Kobylisy je zavedena náhradní autobusová linka XC.

Dopravní podnik úspěšně vyřešil průsak vody ve stanici metra Nádraží Holešovice, kterým se zabýval posledních 48 hodin. Díky tomu se zítra linka metra C rozjede po celé své trase. Pražské metro se tak od zítřka dostává takřka do plného provozu. Vlaky budou vozit cestující s omezením v 8 stanicích, kterými budou soupravy metra bez zastavení pouze projíždět. 

Cestující, kteří využívají některou z osmi uzavřených stanic, mohou použít standardních tramvajových linek. Zároveň bude na trase C v delších intervalech i nadále fungovat náhradní autobusová doprava XC v úseku Kobylisy – Muzeum. Kompletní obnovení provozu metra včetně tramvajových a autobusových linek lze očekávat během několika dní.

Stanice, kterými budou vlaky i  v pátek pouze projíždět:

Linka A: Malostranská, Staroměstská

Linka B: Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka

Linka C: Florenc, Vltavská, Nádraží Holešovice


Autor: Dalibor Kracík

Dopravní omezení v Argentinské

Dnes v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru