Dnes Pátek - snih 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Aktuální průvodce pražskou MHD. V pátek začne jezdit mezi konečnými i céčko
Linka metra B již jezdí z konečné na konečnou, jen stále nezastavuje v některých stanicích. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Aktuální průvodce pražskou MHD. V pátek začne jezdit mezi konečnými i céčko

Ve čtvrtek odpoledne metro funguje na lince A, B po celé trase vyjma několik stanic níže položených v blízkosti Vltavy. Trasa metra C funguje v úsecích Háje – Hlavní Nádraží a Kobylisy – Letňany. Náhradní autobusová doprava XC jezdí v úseku Kobylisy – Muzeum. Zítra se céčko rozjede po celé své trase.

Infolinka 296 19 18 17 dnes bude fungovat do 22 hodin, ve 27 stanicích metra jsou nasazeni informátoři Dopravního podniku.

Tramvaje se již včera vrátily na Modřanskou ulici, konkrétně se jedná o linku 3. Dnes ráno na této ulici začaly jezdit autobusy 121 a 253. Prozatím je uzavřen Trojský most, takže tramvaje do Kobylis jezdí odklonem přes Libeň, rovněž je dosud uzavřeno Smetanovo nábřeží. Autobusy linek 129, 241 a 507 jezdí od včerejšího dne rovněž do Zbraslavi, ve Strakonické ulici je však vyloučena individuální doprava.

Pro posílení oblasti Palmovky a Vysočanské je do odvolání odkloněna linka číslo 8, v úseku Palmovka – Starý Hloubětín je vedena přes zastávky Vysočanská a Kolbenova.

Přehled fungujících tras a úseků metra:

METRO

Linka A – Jezdí v celé trati Dejvická – Depo Hostivař, nezastavuje ve stanicích Malostranská a Staroměstská.
Linka B – Jezdí v celé trati Zličín – Černý Most, nezastavuje ve stanicích Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka.
Linka C – Je v provozu v úsecích Háje – Hlavní nádraží a Kobylisy – Letňany. V úseku Muzeum – Hlavní nádraží – Kobylisy je zavedena náhradní autobusová linka XC.

Dopravní podnik úspěšně vyřešil průsak vody ve stanici metra Nádraží Holešovice, kterým se zabýval posledních 48 hodin. Díky tomu se zítra linka metra C rozjede po celé své trase. Pražské metro se tak od zítřka dostává takřka do plného provozu. Vlaky budou vozit cestující s omezením v 8 stanicích, kterými budou soupravy metra bez zastavení pouze projíždět. 

Cestující, kteří využívají některou z osmi uzavřených stanic, mohou použít standardních tramvajových linek. Zároveň bude na trase C v delších intervalech i nadále fungovat náhradní autobusová doprava XC v úseku Kobylisy – Muzeum. Kompletní obnovení provozu metra včetně tramvajových a autobusových linek lze očekávat během několika dní.

Stanice, kterými budou vlaky i  v pátek pouze projíždět:

Linka A: Malostranská, Staroměstská

Linka B: Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka

Linka C: Florenc, Vltavská, Nádraží Holešovice


Autor: Dalibor Kracík

Začíná další část rekonstrukce Jabloňové ulice

Včera ve 12:30

Technická správa komunikací začne po zimní přestávce pracovat na další části rekonstrukce Jabloňové ulice, v úseku V Korytech – Topolová na území Prahy 10.

Uzavření cyklotrasy podél Strakonické

Včera ve 12:24

V období od 8. března do 31. prosince 2021 se uskuteční několik dlouhodobých uzavírek frekventované cyklotrasy EuroVelo 4/A1 v Praze v úseku ulice Dostihová – Barrandovský most z důvodu stavebních prací při rozšiřování komunikace Strakonická. 

Po zimní přestávce pokračují práce v Türkově ulici

3. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací (TSK) začne od 15. března 2021 se stavebními pracemi na mostním objektu X699 v ulici Türkova. Práce by měly skončit 31. května 2021.

V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

2. března 2021 v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

2. března 2021 v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

1. března 2021 ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

1. března 2021 v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Další články
Nahoru