dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Aktuální opatření Prahy 9 v souvislosti s onemocněním covid-19
Odběrové místo před proseckou poliklinikou je nadále v provozu. Foto: P9

Aktuální opatření Prahy 9 v souvislosti s onemocněním covid-19

S počátkem nového školního roku se zpřísnila opatření v souvislosti s onemocněním covid-19. Městská část Praha 9 proto ve svých dvou největších školách instaluje termokamery, nepřestává distribuovat ochranné prostředky seniorům a ve spolupráci s GHC Genetics pokračuje v testování na koronavirus SARS-CoV-2 (covid –19).

„Naším společným zájmem je zdraví a bezpečnost nás všech, proto jsme v základní škole Litvínovská 600 instalovali termokameru. Díky tomu se vedení školy již při příchodu žáků nebo učitelů hned dozví, kdo může být potenciálním nebezpečím pro své spolužáky či kolegy. Systém sám na takového člověka upozorní, pořídí jeho fotografii a informaci po nezbytnou dobu uloží pro možné zpětné dohledání. Výhodou systému je, že dokáže monitorovat velký počet lidí najednou a není tak potřeba, aby děti na měření teploty stály ve frontách,“ vysvětluje místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Stejný systém chytré kamery s možností měření teploty podle něj bude brzy instalován také v Základní škole Novoborská. Pokud se systém osvědčí, vybaví jím devátá městská část i další zařízení včetně sociálních služeb.

Praha 9 zachovala systém distribuce roušek a dezinfekce pro nejohroženější skupinu – seniory a zdravotně handicapované. Senioři z deváté městské části si mohli a stále mohou vyzvednout tyto ochranné prostředky každé pondělí od 16 do 17 hodin ve dvoře radnice ve Vysočanech, Sokolovská 14/324.

Po celou dobu trvání koronavirové pandemie je rovněž v Praze 9 před Poliklinikou Prosek otevřen testovací stan, kde se mohou nechat zájemci odkudkoliv otestovat. Odběrové místo je otevřeno v pondělí od 8 do 11 hodin a ve čtvrtek od 13 do 16 hodin.

Testování probíhá na koronavirus SARS-CoV-2 (covid-19) pomocí metody PCR. Zájemci o testování musí mít žádanku od svého lékaře, samoplátci za test zaplatí 1750 korun. Výsledek vyšetření je vyhotoven do 24 hodin.

Lidé si také mohou nechat vyšetřit přítomnost protilátek IgG a IgM díky imunochromatografickému testu pro samoplátce. Výsledek vyšetření je znám do 5 minut. Cena testu je 700 korun.

„Obyvatelům deváté městské části na testy přispíváme, takže samoplátci zaplatí o 300 korun méně,“ dodává Tomáš Portlík. Dotazy k testování jsou zodpovídány na telefonním čísle 739 500 500 nebo na e-mailové adrese covid@ghc.cz.


Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

Výuka na dálku v Praze 15. Radnice připravila dotazník pro rodiče

17. listopadu 2020 ve 20:13

Radnice Prahy 15 se obrací na rodiče s prosbou o pomoc při zpětné vazbě na distanční výuku,. Tentokrát se bude týkat 2. vlny pandemie, a i nyní bude formu dotazníku.

Klub Rodina pomáhá

17. listopadu 2020 v 07:31

Ve spolupráci s Potravinovou bankou poskytuje od jara Virtuální klub Rodina Prahy 13 potravinovou pomoc. Zaregistrovat se může každá rodina, která prožívá těžké období např. kvůli ztrátě zaměstnání, náročné onkologické léčbě.

Praha 8 spustí rychlotesty, zaměří se na sociální služby

16. listopadu 2020 v 07:43

Praha 8 zakoupila speciální přístroj Ichroma II na testování přítomnosti viru způsobující onemocnění covid-19. „V testování se zaměříme především na sociální služby, seniory a zaměstnance, kteří s nimi pracují. Odběrem výtěru z nosohltanu a následným zpracování získáme výsledek už do 12 minut...

Další články
Nahoru