Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Aktuální opatření Prahy 9 v souvislosti s onemocněním covid-19
Odběrové místo před proseckou poliklinikou je nadále v provozu. Foto: P9

Aktuální opatření Prahy 9 v souvislosti s onemocněním covid-19

S počátkem nového školního roku se zpřísnila opatření v souvislosti s onemocněním covid-19. Městská část Praha 9 proto ve svých dvou největších školách instaluje termokamery, nepřestává distribuovat ochranné prostředky seniorům a ve spolupráci s GHC Genetics pokračuje v testování na koronavirus SARS-CoV-2 (covid –19).

„Naším společným zájmem je zdraví a bezpečnost nás všech, proto jsme v základní škole Litvínovská 600 instalovali termokameru. Díky tomu se vedení školy již při příchodu žáků nebo učitelů hned dozví, kdo může být potenciálním nebezpečím pro své spolužáky či kolegy. Systém sám na takového člověka upozorní, pořídí jeho fotografii a informaci po nezbytnou dobu uloží pro možné zpětné dohledání. Výhodou systému je, že dokáže monitorovat velký počet lidí najednou a není tak potřeba, aby děti na měření teploty stály ve frontách,“ vysvětluje místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Stejný systém chytré kamery s možností měření teploty podle něj bude brzy instalován také v Základní škole Novoborská. Pokud se systém osvědčí, vybaví jím devátá městská část i další zařízení včetně sociálních služeb.

Praha 9 zachovala systém distribuce roušek a dezinfekce pro nejohroženější skupinu – seniory a zdravotně handicapované. Senioři z deváté městské části si mohli a stále mohou vyzvednout tyto ochranné prostředky každé pondělí od 16 do 17 hodin ve dvoře radnice ve Vysočanech, Sokolovská 14/324.

Po celou dobu trvání koronavirové pandemie je rovněž v Praze 9 před Poliklinikou Prosek otevřen testovací stan, kde se mohou nechat zájemci odkudkoliv otestovat. Odběrové místo je otevřeno v pondělí od 8 do 11 hodin a ve čtvrtek od 13 do 16 hodin.

Testování probíhá na koronavirus SARS-CoV-2 (covid-19) pomocí metody PCR. Zájemci o testování musí mít žádanku od svého lékaře, samoplátci za test zaplatí 1750 korun. Výsledek vyšetření je vyhotoven do 24 hodin.

Lidé si také mohou nechat vyšetřit přítomnost protilátek IgG a IgM díky imunochromatografickému testu pro samoplátce. Výsledek vyšetření je znám do 5 minut. Cena testu je 700 korun.

„Obyvatelům deváté městské části na testy přispíváme, takže samoplátci zaplatí o 300 korun méně,“ dodává Tomáš Portlík. Dotazy k testování jsou zodpovídány na telefonním čísle 739 500 500 nebo na e-mailové adrese covid@ghc.cz.


Praha 7 naočkovala během pátečního odpoledne 2850 lidí

Včera ve 20:48

Před základní školou na Strossmayerově náměstí v pátek 18. června vyrostly dva stany, ve kterých 15 dobrovolníků odbavovalo registrace zájemců, kteří přišli na očkování. 

Praha 6 zařídí očkování v domácím prostředí

16. června 2021 v 07:41

Praha 6 zajistila očkování v domácím prostředí. Pokud znáte nebo máte ve svém okolí člověka, který se není jinak schopen dopravit k očkováni, zavolejte na radnici, mobilní očkovací tým doveze očkování přímo na místo

Lidový dům se otevírá veřejnosti jako testovací centrum

15. června 2021 v 06:58

V Lidovém domě v Praze 1 se v úterý 15. června otevírá nové testovací centrum na covid-19 pro veřejnost. Testy bude provádět společnost SCIMED Biotechnologies, a to jak testy PCR metodou, tak antigenní testování.

Praha 7 připravila očkování pro zájemce od 16 let

10. června 2021 v 07:39

Ve spolupráci s Poliklinikou Prahy 7 a společností Mild Blue zajistila radnice možnost rychlého naočkování zájemců starších 16 let proti nemoci covid-19 vakcínou od společnosti Pfizer/BioNTech. 

Praha nesouhlasí s nošením roušek ve školách, poslala apel ministrovi

8. června 2021 v 09:51

Jménem hlavního města Prahy byl včera zaslán ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a na vědomí ministru školství Robertu Plagovi (oba za ANO) dopis s apelem na zrušení povinnosti žáků mít zakryté dýchací cesty při výuce ve školách. Tímto vysloveným nesouhlasem se Praha připojuje ke Svazu měst a...

Dvě třetiny Pražanů mají stále zájem nechat se očkovat

3. června 2021 v 07:48

Hlavní město si nechalo agenturou STEM zpracovat výzkum, který se soustředil na několik důležitých aspektů spojených s koronavirovou krizí a očkováním. Podle výzkumu stále roste počet Pražanů, kteří se chtějí nechat naočkovat, konkrétně se jedná o 67 % lidí.

V Praze přibylo za uplynulý týden 410 případů nakažení koronavirem

28. května 2021 v 15:06

Laboratoře v Praze za uplynulých sedm dní odhalily 410 nakažených koronavirem. V mezitýdenním srovnání je to o 228 potvrzených případů méně. Epidemie koronaviru tak v hlavním městě stejně jako v celé republice dál slábne, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru