dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
21°C
Aktuální opatření Prahy 9 v souvislosti s onemocněním covid-19
Odběrové místo před proseckou poliklinikou je nadále v provozu. Foto: P9

Aktuální opatření Prahy 9 v souvislosti s onemocněním covid-19

S počátkem nového školního roku se zpřísnila opatření v souvislosti s onemocněním covid-19. Městská část Praha 9 proto ve svých dvou největších školách instaluje termokamery, nepřestává distribuovat ochranné prostředky seniorům a ve spolupráci s GHC Genetics pokračuje v testování na koronavirus SARS-CoV-2 (covid –19).

„Naším společným zájmem je zdraví a bezpečnost nás všech, proto jsme v základní škole Litvínovská 600 instalovali termokameru. Díky tomu se vedení školy již při příchodu žáků nebo učitelů hned dozví, kdo může být potenciálním nebezpečím pro své spolužáky či kolegy. Systém sám na takového člověka upozorní, pořídí jeho fotografii a informaci po nezbytnou dobu uloží pro možné zpětné dohledání. Výhodou systému je, že dokáže monitorovat velký počet lidí najednou a není tak potřeba, aby děti na měření teploty stály ve frontách,“ vysvětluje místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík (ODS). 

Stejný systém chytré kamery s možností měření teploty podle něj bude brzy instalován také v Základní škole Novoborská. Pokud se systém osvědčí, vybaví jím devátá městská část i další zařízení včetně sociálních služeb.

Praha 9 zachovala systém distribuce roušek a dezinfekce pro nejohroženější skupinu – seniory a zdravotně handicapované. Senioři z deváté městské části si mohli a stále mohou vyzvednout tyto ochranné prostředky každé pondělí od 16 do 17 hodin ve dvoře radnice ve Vysočanech, Sokolovská 14/324.

Po celou dobu trvání koronavirové pandemie je rovněž v Praze 9 před Poliklinikou Prosek otevřen testovací stan, kde se mohou nechat zájemci odkudkoliv otestovat. Odběrové místo je otevřeno v pondělí od 8 do 11 hodin a ve čtvrtek od 13 do 16 hodin.

Testování probíhá na koronavirus SARS-CoV-2 (covid-19) pomocí metody PCR. Zájemci o testování musí mít žádanku od svého lékaře, samoplátci za test zaplatí 1750 korun. Výsledek vyšetření je vyhotoven do 24 hodin.

Lidé si také mohou nechat vyšetřit přítomnost protilátek IgG a IgM díky imunochromatografickému testu pro samoplátce. Výsledek vyšetření je znám do 5 minut. Cena testu je 700 korun.

„Obyvatelům deváté městské části na testy přispíváme, takže samoplátci zaplatí o 300 korun méně,“ dodává Tomáš Portlík. Dotazy k testování jsou zodpovídány na telefonním čísle 739 500 500 nebo na e-mailové adrese covid@ghc.cz.


Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

Dnes v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

Dnes v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Praha 9 zajistila ve svých organizacích plošné testování na covid-19

16. září 2020 ve 21:49

„V organizacích zřizovaných městskou částí Praha 9 jsme zajistili plošné testování v případě podezření na covid-19 v potenciálně zasažené skupině, jako jsou například třídy ve školách a školkách, zaměstnanci na oddělení sociálních služeb,“ uvedl místostarosta deváté městské části Praha 9 Tomáš...

Show kapely Queenie v září ani prosinci nebude, koncerty se přesouvají na příští rok

7. září 2020 v 08:09

Tento týden se v pátek a sobotu měla v pražské O2 areně uskutečnit světová premiéra show kapely Queenie v čele s Michaelem Kluchem – Queen Relived by Queenie. Další koncert měl být před Vánoci. Všechno až doposud i přes omezení v souvislosti s koronavirem vypadalo nadějně. Nakonec byl producent,...

Další články
Nahoru