dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Parkování, úřady, kultura. Aktuální informace o metropoli naleznou lidé díky aplikaci Praha chytře
Aplikace nabídne například praktické informace o dopravě. Foto: Jan Puci

Parkování, úřady, kultura. Aktuální informace o metropoli naleznou lidé díky aplikaci Praha chytře

Odbor informatiky pražského magistrátu připravil pro uživatele „chytrých“ telefonů mobilní aplikaci „Praha chytře“, která poskytuje informace o dění v hlavním městě. Určena je pro širokou veřejnost bydlící či pracující v Praze, ale i pro ty, kdo se o dění v metropoli prostě jen zajímají. Aplikace lidem přinese aktuální informace například o úřadech, dopravě, kultuře nebo sportu.

V aplikaci budou k nalezení informace třeba o tom, jak rychle projet Prahou nebo co dělat, když se ztratíte doklady. Aplikace může být praktická například v situacích, jako jsou povodně, kdy jsou všechny komunikační kanály pro obyvatele velice důležité. S její pomocí se totiž k lidem mohou důležité informace dostat jednoduše a hlavně včas.

Mobilní aplikaci „Praha chytře“ naleznou uživatelé pod názvem PRAHA! a je vytvořena pro operační systémy Android a iOS. Jelikož je připojena k internetu, vybraná data pravidelně aktualizuje a ukládá je do mobilního telefonu.

"Hlavní město by mělo nabídnout svým občanům a široké veřejnosti, dostupný nástroj, který jim bude pomáhat řešit běžné situace spojené s životem v metropoli a to na bázi mobilního řešení,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku a podpory podnikání Jan Vašíček.

Do budoucna magistrát plánuje rozšíření aplikace o informace o cyklostezkách, památkách nebo MHD.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru