dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Pražský sport

Aktivnídesítka.cz. Nový portál nabízí mapy sportovišť a klubů

Radnice prahy 10 spustila s novým školním rokem unikátní sportovní webový portál aktivnidesitka.cz. Portál zprostředkuje občanům městské části informace o aktuálním sportovním dění či seznam sportovních klubů a sportovišť s podrobnými údaji o sportovním vyžití. Navíc obsahuje podrobné mapy a popisy jednotlivých sportovišť a dětských hřišť.

„Přehledný seznam sportovních klubů Prahy 10 umožní návštěvníkům sportovního portálu jednoduchým způsobem, dle zadaných kritérií, najít vhodný sport v místě svého bydliště a podle zadaných požadavků," vysvětluje radní Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Občané zde naleznou i informace o trénincích a náborech nových sportovců.

Dále bude tento jediný webový portál svého druhu v České republice, který spravuje přímo radnice městské části, návštěvníkům nabízet kalendář akcí, které se budou v Praze 10 odehrávat. Důležitým prvkem budou i mapy veřejných sportovišť, dětských hřišť a venkovních fitness prvků.

Sportovní a volnočasový portál s názvem aktivní desítka připravuje radnice Prahy 10 ve spolupráci s institucemi, které působí v oblasti sportu na území městské části Praha 10. „Hlavní prioritou je přivést děti a mládež ke sportu, přiblížit jim zajímavé a mnohdy neznámé sporty, ukázat možnosti, jak se do klubů přihlásit, představit jim zajímavé sportovce a jejich cestu za úspěchem," vysvětluje předsedkyně sportovního výboru Prahy 10 Kateřina Peštová.

V současné době je webový portál v testovacím provozu s tím, že část databáze bude postupně rozšířena a radnice zároveň vyzývá veřejnost, aby se do tvorby náplně portálu zapojila. „Budeme velmi rádi, když se do projektu zapojí co nejvíce aktivních občanů desítky, je pro nás důležité, aby se do sportovních aktivit všeho druhu zapojili jak dospělí, tak děti a mládež," doplňuje Bohumil Zoufalík.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru