dnes
Neděle - jasno
1°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Pražský sport

Akrobatická gymnastika. Sport kombinující složité akrobatické prvky s nápaditou choreografií

V sobotu 12. listopadu se odehraje již patnácté mistrovství České republiky v akrobatické gymnastice s mezinárodní účastí. Divákům a příznivcům gymnastických sportů se od devíti hodin v gymnastické hale TJ Bohemians představí nádherný moderní sport, spojující eleganci a ladnost s náročnými akrobatickými prvky. 

Závod, plný efektních skupinových pyramid a složitých salt a obratů, proběhne ve Slovenské ulici v Praze a nejlepší čeští akrobaté při něm poměří síly nejen s domácími závodníky, ale také se zástupci dalších čtyř států – Polska, Německa, Rakouska a Maďarska.

Akrobatická gymnastika je esteticko – koordinační sport, který vyžaduje sílu, flexibilitu, odvahu a spolupráci mezi sportovci. Závodníci během svých sestav předvádějí společná salta, individuální prvky a staví ze svých těl efektní pyramidy. To vše je propojeno ladnými pohyby a originální choreografií, prováděnou za doprovodu hudby.

V letošním roce se bude 12. listopadu konat již 15. ročník Mistrovství ČR v akrobatické gymnastice, které si za dobu své existence vybudovalo renomé i v zahraničí. Celodenní závod, který začíná již v 9 hodin, odstartuje žákovskou kategorií do 12 let. Složitější sestavy kolem poledne předvede kategorie Age group 11–16 let a vše završí nejnáročnější kategorie Master class. 


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru