dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Akrobacii, riziko, smyslnost i erotiku nabídne festival nového cirkusu a divadla Letní Letná
Z představení francouzského souboru Cahin-Caha. Foto: Chedly Zouiten

Akrobacii, riziko, smyslnost i erotiku nabídne festival nového cirkusu a divadla Letní Letná

Přípravy na desátý ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná jsou v plném proudu. „Díky kulatinám se návštěvníci mohou těšit na výjimečný program,“ zdůrazňuje ředitel festivalu Jiří Turek. Festival se uskuteční v Letenských sadech od 18. srpna do 3. září.

K hlavním lákadlům patří francouzský soubor Les Colporteurs, který přiveze nejnovější představení Le bal des intouchables spojující mistrovskou vzdušnou akrobacii ve výšce na kovových lankách, na trapéze, svislé tyči (chinese pole) i na lanech, navíc také humor, poetiku, riziko a pohnutý životní osud režiséra a zakladatele souboru Antoina Rigota.

letni-letna3-nahled

Cirkus, kam mají děti vstup zakázán

Komu loni učaroval vyprodaný společný kabaret Lacrimae souborů Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin-Caha z Francie a Cirk La Putyka z České republiky, měl by zbystřit.

Letos se tyto tři přední evropské soubory nového cirkusu vrátí – tentokrát ale každý se svým vlastním představením, které v rámci tohoto mezinárodního projektu vzniklo.

Konečně cirkus, kam mají děti vstup zakázán

„Každé z nich je jiné, každé z nich je unikátní, každé z nich nabídne vrcholný zážitek,“ zdůrazňuje Jiří Turek. Daniel Gulko a jeho soubor Cahin-Caha přivážejí představení Rose s podtitulem „Konečně cirkus, kam mají děti vstup zakázán!“, které je na jedné straně plné smyslnosti, erotiky, témat pro dospělé, a na straně druhé láká vrcholnými čísly nového cirkusu – akrobacií na visutém laně, na kole, ve výškách, na posteli plné hřebíků, ale i kontaktním tancem.

letni-letna2

Cirkus Cirkör

V nejnovějším představení slavného švédského souboru Cirkus Cirkör nazvané Knitting Peace se obrazně i doslova proplétají výkony pěti předních světových novocirkusových akrobatů s úchvatnou scénou plnou příze, zauzlovaných vláken, bavlněných látek, hadrů, sítí z lan, nití, vláken a drátů.

Cirk La Putyka představí novinku Risk

Létající nože i šipky, akrobacie na trampolíně i cyr wheelu, poprvé zahraniční účinkující, nové cirkusové disciplíny, projekce, živá hudba, šálek kávy v pětimetrové výši a především riziko jako hlavní téma – nejen na to se mohou těšit návštěvníci Letní Letné během nejnovějšího představení Risk, který uvede soubor Cirk La Putyka.

letni-letna4-nahled

Cirk La Putyka

Kromě zahraničních hvězd nového cirkusu návštěvníci pestrého festivalového městečka s cirkusovými šapitó uvidí přední domácí soubory (ANPU, divadlo VOSTO5, (bra)Tři v tricku a další), po celý den pohádky a dětská představení, budou se moci zapojit do výtvarných a cirkusových dílen, užít si koncerty, posezení v příjemné kavárně, která se večer změní v pulzující bar.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru