dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražské krimi

Akce Zuzana: sedmdesát krádeží a škoda sto tisíc

Kriminalisté ze čtvrtého pražského obvodu se z pátku na sobotu předposlední srpnový víkend zaměřili na zloděje, kteří páchají drobnou kriminalitu zejména ve velkých nákupních centrech po Praze 4 a 10.

Vedoucí 6. oddělení obecné kriminality npor. Petr Kolár říká: „Tito zloději se specializují hlavně na krádeže drogistického zboží, potravin, alkoholu a cigaret. Krádeže většinou páchají obden a způsobují tím velké škody na majetku“.

Kriminalisté proto provedli akci pod krycím názvem “Zuzana”, při které se jim podařilo zadržet a obvinit 10 osob, které mají na svědomí bezmála sedmdesát krádeží s celkovou škodou přesahující sto tisíc korun. Pro jednoho ze zlodějů si museli kriminalisté dojet do Příbrami, kde se před nimi schovával.

Konkrétně policisté obvinili třiadvacetiletého muže z trestného činu krádež a zadokumentovali, že minimálně v pětadvaceti případech kradl zboží v různých obchodech a nákupních centrech. V jeho kapsách bez zaplacení končily převážně potraviny, tabákové výrobky a alkohol. Celkově způsobil škodu ve výši 13 tisíc korun. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Dalšího šestatřicetiletého muže kriminalisté viní z osmi skutků krádeží, které páchal také v obchodech. Tímto jednáním způsobil škodu téměř 11 tisíc korun a policisté s ním zahájili stíhání pro trestný čin krádež.  

Ostatních osm osob se „podělilo“ o zbývajících třicet čtyři případů se škodou celkem 76 tisíc korun. Všichni si vyslechli obvinění z trestného činu krádež.

Dále se policisté z tohoto oddělení, jejímž hlavním cílem je odhalovaní a vyšetřovaní krádeží zaměřili mimo jiné na zmapovaní a zadržení osob páchající krádeže na majetku Českých drah. Zejména se jedná o krádeže drážních transformátorů, zabezpečovacích kabelů a kabelů k vlakovým návěstidlům. To se podařilo i díky nasazení vrtulníku s termovizí, a policisté zadokumentovali několik míst, kde se zdržuji právě osoby páchající tyto krádeže.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru