Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

V průběhu noci ze čtvrtka na pátek se uskutečnila rozsáhlá policejní akce, do které se zapojilo bezmála 150 policistů z cizinecké, dopravní a pořádkové služby a dále také příslušníci celní správy a vojenské policie. Řidiči mohli policejní kontroly zaznamenat na třech základních stanovištích, z nichž jedno bylo na dálnici D1 na 4.5 km ve směru na Prahu a další dvě na Pražském okruhu před Cholupickým tunelem.

Hlavním cílem této akce, nesoucí krycí název Zeus III, bylo odhalování protiprávního jednání v souvislosti s nelegálním pobytem cizinců na území Prahy, potažmo celé České republiky, nelegální migrací a paděláním cestovních dokladů.

Policisté zastavovali a kontrolovali vytipovaná vozidla s možností přepravy většího množství osob -nákladní auta, kamiony a autobusy. V rámci akce pátrali také po hledaných a pohřešovaných osobách, vozidlech i věcech a dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu. Kontrolám tak neunikli ani řidiči osobních aut.

Na jednotlivých stanovištích policisté disponovali moderní technikou, která jim posloužila k vyhledávání ukrytých osob uvnitř vozidel. K dispozici tak měli například přístroj, který umožňuje vyhledávat osoby ukryté v útrobách vozidla pomocí detekce srdeční činnosti.

Příslušníci vojenské policie měli k dispozici skenner, kterým kontrolovali podvozky vozidel, zdali v těchto místech řidiči nepašují nelegální zboží a osoby. S vyhledáváním tabákových výrobků celníkům pomáhal i služební pes Stuart, který má za sebou již mnoho úspěšných vyčichání nepovoleného nákladu. Dopravní policisté měli k dispozici také váhy na zjišťování, jestli nákladní vozidla nepřekračují hmotnost stanovenou zákonem.

Během celovečerní akce se podařilo zkontrolovat více než tři tisíce motorových vozidel a bezmála čtyři sta osob. Jeden z řidičů byl na místě zadržen, jelikož řídil motorové vozidlo i přes vyslovený zákaz řízení.  

Za různá protiprávní jednání, zejména však v souvislosti s porušováním dopravních předpisů policisté udělili bezmála dvacet pokut v celkové výši přibližně 30 tisíc korun a další tři přestupky byly oznámeny správnímu orgánu k projednání.

Dopravní policisté řidičům uložili sedm kaucí ve výši osmdesát jedna tisíc korun. V průběhu akce byly vypátrány dvě osoby, které byly zajištěny pro nepovolený pobyt na území ČR.

S ohledem na aktuální situaci týkající se nelegální migrace, budou policisté v takovýchto akcích i nadále pokračovat.


Autor: TZ, red

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru