Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

V průběhu noci ze čtvrtka na pátek se uskutečnila rozsáhlá policejní akce, do které se zapojilo bezmála 150 policistů z cizinecké, dopravní a pořádkové služby a dále také příslušníci celní správy a vojenské policie. Řidiči mohli policejní kontroly zaznamenat na třech základních stanovištích, z nichž jedno bylo na dálnici D1 na 4.5 km ve směru na Prahu a další dvě na Pražském okruhu před Cholupickým tunelem.

Hlavním cílem této akce, nesoucí krycí název Zeus III, bylo odhalování protiprávního jednání v souvislosti s nelegálním pobytem cizinců na území Prahy, potažmo celé České republiky, nelegální migrací a paděláním cestovních dokladů.

Policisté zastavovali a kontrolovali vytipovaná vozidla s možností přepravy většího množství osob -nákladní auta, kamiony a autobusy. V rámci akce pátrali také po hledaných a pohřešovaných osobách, vozidlech i věcech a dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu. Kontrolám tak neunikli ani řidiči osobních aut.

Na jednotlivých stanovištích policisté disponovali moderní technikou, která jim posloužila k vyhledávání ukrytých osob uvnitř vozidel. K dispozici tak měli například přístroj, který umožňuje vyhledávat osoby ukryté v útrobách vozidla pomocí detekce srdeční činnosti.

Příslušníci vojenské policie měli k dispozici skenner, kterým kontrolovali podvozky vozidel, zdali v těchto místech řidiči nepašují nelegální zboží a osoby. S vyhledáváním tabákových výrobků celníkům pomáhal i služební pes Stuart, který má za sebou již mnoho úspěšných vyčichání nepovoleného nákladu. Dopravní policisté měli k dispozici také váhy na zjišťování, jestli nákladní vozidla nepřekračují hmotnost stanovenou zákonem.

Během celovečerní akce se podařilo zkontrolovat více než tři tisíce motorových vozidel a bezmála čtyři sta osob. Jeden z řidičů byl na místě zadržen, jelikož řídil motorové vozidlo i přes vyslovený zákaz řízení.  

Za různá protiprávní jednání, zejména však v souvislosti s porušováním dopravních předpisů policisté udělili bezmála dvacet pokut v celkové výši přibližně 30 tisíc korun a další tři přestupky byly oznámeny správnímu orgánu k projednání.

Dopravní policisté řidičům uložili sedm kaucí ve výši osmdesát jedna tisíc korun. V průběhu akce byly vypátrány dvě osoby, které byly zajištěny pro nepovolený pobyt na území ČR.

S ohledem na aktuální situaci týkající se nelegální migrace, budou policisté v takovýchto akcích i nadále pokračovat.


Autor: TZ, red

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

20. října 2021 v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

20. října 2021 v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Další články
Nahoru