dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Akce Sedmička odhalila hříšníky za volantem
Alkohol za volantem. Ilustrační foto: sxc.hu

Akce Sedmička odhalila hříšníky za volantem

Od pátečního večera až do nedělního rána proběhla v sedmé městské části bezpečnostní akce s názvem Sedmička. Byla zaměřena na pátrání po hledaných osobách a věcech.

Policisté se zaměřili také na dodržování vyhlášek pražského magistrátu, kontrolu dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18-ti let, kontrolu míst, kde se zdržují závadové osoby a na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu.

Do akce bylo nasazeno celkem dvanáct policistů, a to konkrétně z místního oddělení Holešovice, Výstaviště a dva kriminalisté z prvního policejního obvodu.

V průběhu policejní akce bylo zkontrolováno devět objektů, 126 osob a 107 vozidel. Policistům se podařilo zadržet sedm řidičů, kteří před jízdou užili návykovou látku a pět kterých usednout za volant vůbec nesmělo, jelikož to měli soudem zakázáno.

Celkově se tedy jednalo o dvanáct řidičů, kteří si následně vyslechli obvinění ze spáchání trestných činů maření úředního rozhodnutí nebo ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté také zjistili šest přestupků v dopravě a udělili pokuty ve výši téměř tří tisíc korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru