dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Akce Podzim na Nuselských schodech láká na Řešeto, Ponožky pana Semtamťuka i Holanovou
Nuselské schody. Na prostranství pod nimi se bude akce konat. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Akce Podzim na Nuselských schodech láká na Řešeto, Ponožky pana Semtamťuka i Holanovou

Bohatý celodenní program s pohádkami, soutěžemi pro děti a koncerty čeká na návštěvníky 1. ročníku akce nazvané „Podzim na Nuselských schodech“, jejíž výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován nadaci Mathilda na podporu zrakově postižených.

Společenská a kulturní akce se koná v sobotu 4. října od 9 do 19 hodin v Bělehradské 22 s cílem oživit a upozornit na leckdy opomíjenou lokalitou pražských Nuslí. Dobročinnou kulturní akci připravila Svatojánská společnost.

V zábavném celodenním programu vystoupí kapely Řešeto a Ponožky pana Semtamťuka, zpěvačky Marcela Holanová, Kamila Nývltová, děti se mohou těšit na spoustu dětských her a soutěží, na divadelní pohádku, prohlídku hasičské a policejní techniky i vystoupení asistenčních psů z nadace Mathilda.

„Určitě si tam vybere něco, co ho zaujme a potěší, společně s organizátory akce jsem pomáhala vybrat tak pestrý program, aby nikdo neodešel zklamán. Já osobně se nejvíce těším na varhanní a flétnový koncert v kapli sv. Rodiny, která jinak běžně není přístupná,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Jana Duchková.

Pokud se 1. ročník Podzimu na Nuselských schodech vydaří, položí se tím základy zajímavé tradice, která si klade za cíl zpestřit a zatraktivnit veřejný prostor i v méně známých částech Prahy 2.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru