dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Akce na Parukářce dostanou mantinely. Lidé z okolí se stěžují na hluk
Z Parukářky je nádherný výhled na Žižkov. Foto: archiv

Akce na Parukářce dostanou mantinely. Lidé z okolí se stěžují na hluk

Radní Prahy 3 schválili manuál stanovující podmínky pro pořádání kulturních a společenských akcí v parku Parukářka, jejichž součástí je hudební produkce. Byl stanoven na základě hlukové studie. Stanovuje místo, čas, četnost, rozsah, povinné přestávky v hudební produkci, umístění pódia i sílu decibelů. Platí od začátku letošního roku.

Park Parukářka

Navazuje na vrch Svatého Kříže nad Žižkovem. Původně zde byla viniční a zemědělská usedlost. Parukářka získala jméno po svém majiteli, parukáři Janu Hrabánkovi. V roce 1825 zde sídlila továrna Sellier a Belot, vyrábějící lovecké a vojenské náboje. V roce 1936 byla továrna z bezpečnostních důvodů přestěhována do Vlašimi. Pod vrchem byl v letech 1950 až 1955 vybudován protiatomový kryt pro asi 2500 osob.

O park Parukářka je značný zájem jako o místo vhodné pro pořádání nejrůznějších kulturních, sportovních a společenských akcí. Zejména v létě zde v posledních letech probíhá množství aktivit, které jsou obvykle spojeny s hudební produkcí. Hluk z těchto akcí se stal předmětem stížností obyvatel okolní obytné zástavby, zejména z Lupáčovy a Jeseniovy ulice. 

„Našim cílem při vytváření manuálu bylo, aby nadále nedocházelo k nadměrnému a soustavnému zatěžování obyvatel v blízkosti parku hlukem. Zároveň však nechceme Parukářku, jako kulturní a společenské zázemí pro zajímavé akce, zcela eliminovat,“ vysvětluje záměr radnice starostka Vladislava Hujová (TOP 09).

„Žádost o souhlas s konáním akce musí její organizátor podat minimálně šest týdnů předem na oddělení správy zeleně odboru technické správy majetku a investic ÚMČ Praha 3,“ říká zástupce starostky Jan Materna (TOP 09). Organizátor schválené akce je podle Materny povinen zajistit naplnění všech podmínek dle manuálu.

Orientační přehled schválených akcí na Parukářce bude možné najít v Radničních novinách, průběžně bude také aktualizován na webových stránkách Prahy 3.


Další články
Nahoru