dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Akce NA KURÁŽ!: představení unikátní formule studentů, první veřejný přechod highlinerů a hecující děkan v teplákovce jako Rocky
Představení Formule FS.06 se blíží. Zdroj: FB CTU CarTech

Akce NA KURÁŽ!: představení unikátní formule studentů, první veřejný přechod highlinerů a hecující děkan v teplákovce jako Rocky

Před budovou Fakulty Strojní ČVUT začne v úterý 13. května ve 13 hodin akce NA KURÁŽ! Bude na ní představen nový model studentské formule. Atraktivní roll-out doprovodí provazochodci (highlineři), kteří zdolají více než čtyřicet metrů dlouhou trasu v téměř 20metrové výšce a půjde tak o vůbec první veřejný přechod v Česku.

„Občas to chce se nadechnout a odvážit se udělat první krok. Stejně jako provazochodci nebo piloti Formule, když poprvé sešlápnou pedál. Nebo před zkouškovým,“ uvádí akci nejstarší pilot týmu CTU Cartech Tadeáš Nováček.

„Chce to i odhodlání. Většina z nás tady v dílně v posledních dnech spí, někdo se nedostal domů třeba i čtyři dny. Jeden z kluků dokonce dal v listopadu výpověď v práci, aby se všechno stihlo,“ dodává kapitán týmu Nikita Astraverkhau.

Akce NA KURÁŽ! nebude zdaleka jen o představení nového typu Formule. Velkým lákadlem je přechod provazochodců, takvzaných highlinerů, a to ve výšce téměř 20 metrů. Půjde o první veřejný highline přechod v Česku, doposud byly dostupné pouze na soukromých akcích.

Právě spojení highlinerů a Formule má ztotožňovat odvahu studentů pustit se do projektů kterými si plni sny. „Chtěl bych fakultu a univerzitu, která patří do 21. století. Takový kreativní inkubátor, kde přednášející a učebnice jsou jen nástroje, které studenty vedou ke skvělým nápadům,“ říká nedávno zvolený děkan Fakulty Strojní Michael Valášek.

„Tak jsem se jako nový kouč rozhodl vzít vše pevně do svých rukou a vyzvat na akci všechny studenty, aby přišli s jejich nápady. Jsme tu proto, abychom jim pomohli je realizovat,“ pokračuje.

Valášek zveřejnil vtipné video, kde vystupuje v postavě Rockyho a vyzývá ostatní děkany ČVUT, aby se k němu na dlouhém běhu za změnou Českého vysokého učení technického přidali.

 

„Uvidíme, zda budou stejně jako já schopni odhodit akademickou masku, navléci teplákovou soupravu a jít si zaběhat. Můj skromný sen je, abychom se nás všech osm společně potkalo 13. května před Fakultou strojní,“ dodává Michael Valášek.

Zítřejší představení Formule FS.06 (tzv. Bi-colore) bude doplněno prezentací klíčových změn v konstrukci vozu oproti předchozímu typu FS.05 (tzv. Spitfire) a FS.04 (tzv. Black Mamba) pod vedením šéfů týmu včetně srovnání obou dvou typů.

Celou akci doprovází Bassdrop Djs a přechody highline provazochodců mezi křídly budovy Fakulty Strojní. Akce začíná od 13 hodin (ul. Technická 4, Praha 6 – Dejvice) a vstup je zdarma.

na-kuraz-akce


Další články
Nahoru