Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Akce Na den pod zem přivítala dva tisíce návštěvníků, druhý víkend se přesouvá

Akce Na den pod zem první březnový víkend přivítala téměř dva tisíce návštěvníků a poprvé v historii otevřela dříve nepřístupné Podolské kasematy. Z původně plánovaných 14 objektů se otevřelo 10 podzemních míst, kanalizační stoky zůstaly z důvodu bezpečnosti uzavřeny. Přestože se měla akce konat i druhý březnový víkend, pořadatelé ji vzhledem k celostátní bezpečnostní situaci přesunuli.

Nový termín prohlídek zatím není znám. Návštěvníci se ale nemusí bát, že by o prohlídky přišli. Do podzemí se budou moci podívat v náhradních termínech, které budou zveřejněny na webových stránkách akce www.nadenpodzem.cz a na Facebooku.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru