dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražské krimi

Akce „Double“: pomáhali zaměstnanci radnice i vrtulník

Bezpečnostní akce, kterou provedli policisté čtvrtého policejního obvodu, a jejímž cílem byla eliminace trestné činnosti, přestupkového jednání a páchání jiných správních deliktů v obvodě městské části Prahy 4 a 10, se uskutečnila ve dnech od čtvrtka 24. dubna do soboty 26. dubna.

Policisté spolu s úředníky městské části Prahy 10, městskými strážníky a celníky pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách, kontrolovali prodejny s alkoholickými nápoji (večerky), bazary, zastavárny, sběrny surovin a ubytovny. Také se zaměřili na problémová místa, kde se scházejí lidé bez domova a svým jednáním pod vlivem alkoholu narušují veřejný pořádek.

Kontrola motorkářů

Provedli také dopravně bezpečnostní akce, které byly zaměřeny především na kontroly řidičů motocyklů, jelikož motorkářská sezóna právě začíná. U těch se policisté zaměřili na kontrolu technického stavu motocyklů, zdali před jízdou nepožili alkohol nebo drogy, vlastní patřičné řidičské oprávnění k řízení motocyklu, nejsou v pátrání oni nebo jejich stroje a v neposlední řadě jestli dodržují rychlost a správný způsob jízdy.  

Zapojili se úředníci MČ Prahy 10

Čtvrteční akce, která probíhala od 13 do 19 hodiny, se účastnilo 50 policistů čtvrtého policejního obvodu, 4 celníci, 10 městských strážníků a 25 úředníků městské části Prahy 10. Ti společně zkontrolovali 35 objektů (prodejen potravin, ubytoven, sběren druhotných surovin a squatů), 158 osob a 18 vozidel. Přitom zjistili dva případy porušení pobytového režimu u cizinců a dalších 14 přestupků nebo správních deliktů, mezi které například patřilo špatné značení lihovin nebo poškození kolků, porušení zákona o odpadech, porušení hygienických předpisů a porušení živnostenského zákona.

V pátek od 13 hodin do půlnoci proběhla dopravně bezpečnostní akce na území čtvrtého policejního obvodu, které se účastnilo několik desítek pořádkových i dopravních policistů. Ti se mimo jiné při kontrolách zaměřili na dodržování povolených rychlostních limitů, omezení jízdy vozidel ve vyhrazených jízdních pruzích, jízdu na červený světelný signál a zákaz požívání alkoholických nápojů a drog před jízdou nebo během ní.

Akci pomáhal vrtulník

Při poslední části akce „Double“, která vrcholila v sobotu v dopoledních hodinách, se policisté zaměřili opět na řidiče, ale tentokrát především na motorkáře. Při těchto kontrolách policistům asistoval i vrtulník, který ze vzduchu monitoroval provoz na rychlostních silnicích čtvrtého policejního obvodu a naváděl pozemní jednotky při zjištění porušení dopravních předpisů.

Celkem policisté za oba dny zkontrolovali 1021 vozidel a 1042 osob. Při těchto kontrolách zjistili 6 osob pod vlivem alkoholu a 4 řidiči usedli za volant nebo řídítka pod vlivem omamných nebo psychotropních látek. Policisté také omezili 7 osob pro různé druhy protiprávního jednání jako je maření úředního rozhodnutí a již zmiňované ohrožení pod vlivem návykové látky. Celkem uložili pokuty ve výši 83 tisíc korun a sepsali 8 oznámení o přestupku.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru