dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražské krimi

Akce Delta odhalila ženy milující módu

Před rokem kriminalisté čtvrtého policejního obvodu 6. oddělení obecné kriminality začali pracovat na případu několika krádeží oblečení v různých nákupních centrech v Praze.

Konkrétně zjistili, že dvojice žen minimálně v pěti případech kradla v obchodech převážně dětské a dámské oblečení po celé Praze. Krádeže probíhaly vždy podle stejného scénáře. Poté co jedna z nich odstranila z oblečení ochranné prvky, předala věci spolupachatelce a ta je v tašce vynesla z prodejny.

Celkem tak ženy odcizily několik desítek svršků a způsobily tak škodu téměř padesát tisíc korun. Při jedné z těchto krádeží se ochranka obchodu pokusila ženy přímo po činu zadržet, což se jim povedlo pouze částečně, protože jedné z nich se povedlo uprchnout. Tu se však podařilo kriminalistům vypátrat nedaleko od nákupního střediska, kde ke krádeži došlo.

Jedna z žen se po sdělení obvinění začala skrývat a dokonce uprchla do Vietnamu. V uplynulých dnech se ji však podařilo dopadnout, protože se vrátila zpět do České republiky.

Policisté se proto rozhodli na ženu podat návrh na vzetí do vazby z obavy, že by se mohla pokusit opět utéct nebo skrývat.

V případě odsouzení hrozí ženám trest odnětí svobody až na tři léta. Obě ženy byly v minulosti za obdobnou trestnou činnost potrestány.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru