dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C

Akce „Daruj knihu“ MČ Praha 8 pomohla školním knihovnám

První ročník sbírky „Daruj knihu“, kterou organizovala Městská část Praha 8 ve spolupráci se 14 základními školami a TV PRIMA, proběhl velmi úspěšně – podařilo se shromáždit přes dva tisíce knih. Vyvrcholením sbírky bude závěrečná slavnostní akce s programem pro děti, která se koná 7. listopadu v Grabově vile. Je koncipována jako poděkování všem, kdo se do sbírky zapojili a bude zdarma přístupná dětem i rodinám s dětmi.

Sbírka „Daruj knihu“ probíhala na základních školách Prahy 8 během celého října. Děti ze 14 různých základních škol mohly darovat své škole knihy, které byly následně zařazeny do fondu školní knihovny. Každý žák dostal za darovanou knihu lístek do tomboly, jež bude slosován na závěrečné slavnostní akci. Ta začne v 16.00 a kromě tomboly je na programu vystoupení dětského sboru Osmikvítek, autorské čtení známé spisovatelky Ivy Hüttnerové
a loutkové divadelní představení.

Slavnostní akci připravila Městská část Praha 8 pod záštitou radní a ředitelky Dany Kvačkové ze ZŠ U Školské zahrady z Kobylis. Partnerem akce je zpravodajský štáb TV PRIMA. Proto se moderování slavnostní akce ujme známá dvojice z obrazovky Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel. Hlavní cenou v tombole je čtečka e-knih a speciální cenu věnovala TV PRIMA a je jí návštěva televizního studia.

Děti nosily knihy čtyři týdny a vybralo se jich přes dva tisíce, což mě mile překvapilo. Šlo zejména o dětské knihy, encyklopedie a podobnou vzdělávací literaturu. Ty teď rozšíří nabídku školních knihoven,“ říká k akci Dana Kvačková, radní a ředitelka ZŠ U Školské zahrady z Kobylis.


Primátorka Krnáčová se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma

Včera v 19:32

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se včera setkala s novým velvyslancem USA, Jeho Excelencí tephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo Leolucou Orlandem.

Do kolejiště na Hradčanské spadl muž, utrpěl vážné poranění hlavy

Včera v 15:56

Pád muže dnes na dvě hodiny přerušil provoz metra linky A. Na místě zasahovali vedle policie i hasiči a záchranáři, kteří muže odvezli do nemocnice.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

Včera v 11:46

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si...

Dominik Duka požehnal Petru Prokopu Siostrzonkovi

Včera v 11:37

Baziliku svaté Markéty v Břevnově navštívila minulý týden velká řada významných hostí v čele s kardinálem Dominikem Dukou, který požehnal novému, v řadě už 61. arciopatu břevnovského klášterera, Petru Prokopu Siostrzonkovi.

Nevíte kam na výlet, všude už jste byli? V Praze 6 startuje Tripper

Včera v 11:15

V pondělí 22. ledna startuje v Praze 6 dobrodružná hra Tripper.cz, při které znáte start, ovšem k cíli se musíte probojovat.

Procházka: Umělecky cenné a zajímavé náhrobky

Včera v 10:54

V sobotu 20. ledna se vydejte v 10:30 s Drahomírou Březinovou na Olšanské hřbitovy. Během komentované procházky projdete cenné a zajímavé náhrobky. Sraz je před hlavní branou hřbitovů.

Oslavte povýšení Smíchova na město na prvním Reprezentačním plese Prahy 5

Včera v 10:50

Reprezentační ples Prahy 5 u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město se bude konat 22. února v Národním domě na Smíchově.

Výstava: Místa utrpení, smrti a hrdinství

Včera v 10:15

Radnice Prahy 3 zve na výstavu Místa utrpení, smrti a hrdinství.

Island a Norsko - s dodávkou za polární kruh

Včera v 08:09

Vyprávění o létě s kulichem, sněhem, ledovými krami a sněhovou bouří. O cestě podomácku upravenou dodávkou bez topení s malým děckem ve spacáku. O krásných ledovcích, jedinečných vodopádech, roztomilých papuchalcích i nekonečných kilometrech v autě.

Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

16. ledna 2018 v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

16. ledna 2018 v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

16. ledna 2018 v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Další krátké zprávy
Nahoru