dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Zpravodajství

AKCE CIHLA: Podpořte lidi s handicapem

Jsme dál, než jsme čekali – tak se jmenuje výstava fotografií Silvie Šebestové, zachycující život obyvatel Chráněného bydlení Slapy, která je od tohoto týdne součástí stánku benefiční kampaně AKCE CIHLA, jenž stojí v ulici Na příkopě. Výstava potrvá do 25. září, kdy také AKCE CIHLA v Praze končí.

Patrony kampaně jsou každý rok herečka Simona Stašová a houslový virtuos Jaroslav Svěcený. „Řekla jsem si, že když už se stalo mé jméno známým, tak ať to má také nějaký větší smysl pro někoho jiného než pro mě,“ vysvětlila svoji „patronaci“ Simona Stašová.

akce-cihla-nahled  

„AKCE CIHLA je příkladem velmi přínosné aktivity, kdy lidé a nezisková organizace nastupují tam, kde stát nestačí. Je také ukázkou projektu, který obohacuje nejen ty, kteří dostávají pomoc, ale i ty, kteří pomoc potřebným poskytují,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který AKCI CIHLA tradičně podporuje.

AKCI CIHLA pořádá nezisková organizace Portus Praha a autorka fotografií Silvie Šebestová je také asistentkou její nové sociální služby „Podpora samostatného bydlení“. 


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Další články
Nahoru