dnes
Pátek - prehanky-dest
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Aj ta krajta! Žena při stěhování do nového bytu narazila na nechtěný pozůstatek po svých předchůdcích
Krajta ve vyklizeném bytě. Foto: MP Praha

Aj ta krajta! Žena při stěhování do nového bytu narazila na nechtěný pozůstatek po svých předchůdcích

Žena si pronajala byt a pravděpodobně po předešlých nájemnících v něm zůstal had. Ten se pak objevil v obývacím pokoji.

Zoufalá osmadvacetiletá žena volala majiteli bytu, že má doma hada. Majitel se pak obrátil na tísňovou linku pražských strážníků s žádostí o pomoc. Uvedl, že předešlí nájemci hady chovali a možná jim jeden utekl.

krajta-3_1 „Po desáté hodině večer dorazila hlídka městské policie do Harmonické ulice v Praze 13 a v obývacím pokoji, vedle sedací soupravy, skutečně nalezla asi půl metru dlouhého hada," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Byla to krajta královská. Tento menší had z čeledi hroznýšovitých se vyznačuje minimální agresivitou a spíše plachostí, proto je často chována v teráriích.

Strážníci plaza odchytili do krabice a předali kolegům z odchytové služby. Ti ho odvezli do útulku pražských strážníků v Dolních Měcholupech, kde jsou umístěny kočky, ptáci a exotická zvířata.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru