dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
5°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Aj ta krajta! Žena při stěhování do nového bytu narazila na nechtěný pozůstatek po svých předchůdcích
Krajta ve vyklizeném bytě. Foto: MP Praha

Aj ta krajta! Žena při stěhování do nového bytu narazila na nechtěný pozůstatek po svých předchůdcích

Žena si pronajala byt a pravděpodobně po předešlých nájemnících v něm zůstal had. Ten se pak objevil v obývacím pokoji.

Zoufalá osmadvacetiletá žena volala majiteli bytu, že má doma hada. Majitel se pak obrátil na tísňovou linku pražských strážníků s žádostí o pomoc. Uvedl, že předešlí nájemci hady chovali a možná jim jeden utekl.

krajta-3_1 „Po desáté hodině večer dorazila hlídka městské policie do Harmonické ulice v Praze 13 a v obývacím pokoji, vedle sedací soupravy, skutečně nalezla asi půl metru dlouhého hada," uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Byla to krajta královská. Tento menší had z čeledi hroznýšovitých se vyznačuje minimální agresivitou a spíše plachostí, proto je často chována v teráriích.

Strážníci plaza odchytili do krabice a předali kolegům z odchytové služby. Ti ho odvezli do útulku pražských strážníků v Dolních Měcholupech, kde jsou umístěny kočky, ptáci a exotická zvířata.


Praha se připojí k výzvě evropských měst ohledně platforem pro krátkodobé ubytování

26. ledna 2020 v 09:29

Praha se připojí k výzvě několika evropských měst Evropské komisi, aby začala řešit celoevropskou regulaci platforem pro krátkodobé ubytování typu Airbnb. Ve čtvrtek to schválili zastupitelé. Město také jedná s ministerstvem pro místní rozvoj o národní regulaci, dva předchozí návrhy Poslanecká...

Dotace od hlavního města podpoří výstavu dostupného bydlení, rozhodli zastupitelé

26. ledna 2020 v 09:19

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo poskytnutí dotací z Fondu rozvoje dostupného bydlení městské části Praha – Ďáblice ve výši 17 milionů korun a městské části Praha – Lysolaje ve výši 89 milionů korun. Finanční prostředky budou využity k podpoře vybudování...

Další články
Nahoru