dnes
Čtvrtek - snih-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C

Agresoři napadli hosty a ostrahu klubu

V pátek po půlnoci vyjížděli kriminalisté a všechny dostupné hlídky z okolí do Argentinské ulice na Praze 7, kde došlo k útoku skupiny osob na ostrahu a hosty klubu. Když přijeli policisté na místo, spatřili osoby na útěku a tři nejagresivnější muže držící v ruce skleněné láhve a kameny, kterými házeli jak na návštěvníky, tak především útočili na zaměstnance klubu. Trojice totiž nechtěla do klubu vpustit čtyřiačtyřicetiletého otce, jeho dva syny (18 a 23 let) a kamarády bez placení a ti proto začali nejprve slovně a poté fyzicky napadat vyhazovače. Během svého útoku nevynechali ani letní zahrádku klubu a zranili tak na hlavě osmnáctiletou slečnu, která okamžitě přivolala policii.

Slovensky hovořící útočník a jeho dva synové skončili na služebně pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví, další čtyři muži ze skupiny skončili na oddělení, kde k celé události podali vysvětlení. Jeden z nich ovšem vyhrožoval napadenému vyhazovači smrtí a je tak v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování. Tři napadené muže a mladou dívku odvezla záchranná služba do nemocnice, kde skončili v péči lékařů.

Jak uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová, policisté už vyslechli svědky události, a nyní čekají na lékařské zprávy zraněných a výpovědi těch, jejichž zdravotní stav to prozatím nedovoloval. Od těchto skutečností se pak bude odvíjet i případná změna právní kvalifikace.

Na zákroku se podíleli nejen kriminalisté prvního policejního obvodu, ale i hlídky z nejbližšího okolí včetně Pohotovostní motorizované jednotky a Speciální pořádkové jednotky.


Noční uzavření Bubenečského tunelu

Dnes ve 12:44

Od 20. ledna od 23 hodin do 21. ledna do 5 hodin bude kvůli pravidelné údržbě a kontrole technologie tunel uzavřen.

Hromadná nehoda zastavila Pražský okruh

Dnes v 11:49

Osm aut zastavilo dnes ráno Pražský okruh u křížení s dálnicí D5 směrem na Ruzyň. Srážka se obešla bez zranění.

Pohonné hmoty v Praze zdražily v průměru o více než dvacetník

Dnes v 11:26

Natural 95 zdražil o 29 haléřů na 31,41 koruny za litr, nafta se prodává v průměru za 30,45 Kč/l, což je o 21 haléřů více než minulou středu.

Zachraňme ženy. Černý protest na Palackého náměstí

Dnes v 09:56

Dnes v 18:30 proběhne na Palackého náměstí Černý protest, který se staví na odpor proti tendencím zpřísňovat potratovou legislativu v Polsku. Akci svolávají Poláci žijící v Praze ve spolupráci s pražskými radikálně levicovými kolektivy. Název Černý protest odkazuje na protesty z roku 2016, kdy se...

Galerie na Miladě zve na Imrvére

Dnes v 09:44

Dnes, 18. ledna, se v 16:30 hodin v Galerii na Miladě koná vernisáž výstavy printů Elišky Havlíkové pod názvem „Imrvére“.

Mistr světa v dámě vyzve deset soupeřů z řad zrakově postižených žáků současně

Dnes v 07:44

Klání ve hře dámy, které během návštěvy Prahy odehraje úřadující mistr světa v mezinárodní dámě Alexander Shvartsman, se koná dnes od 14 hodin.

V sobotu na Letnou: Největší Koulovačka v Praze!

Dnes v 07:26

Vezměte helmu, brýle, rukavice. Na Letné se v sobotu 20. ledna budete koulovat. Pro zájemce o tuto zimní zábavu organizátoři navezou sníh z Krkonoš, koulovačka začne ve 14 hodin a je zdarma.

Primátorka Krnáčová se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma

Včera v 19:32

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se včera setkala s novým velvyslancem USA, Jeho Excelencí tephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo Leolucou Orlandem.

Do kolejiště na Hradčanské spadl muž, utrpěl vážné poranění hlavy

Včera v 15:56

Pád muže dnes na dvě hodiny přerušil provoz metra linky A. Na místě zasahovali vedle policie i hasiči a záchranáři, kteří muže odvezli do nemocnice.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

Včera v 11:46

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si...

Dominik Duka požehnal Petru Prokopu Siostrzonkovi

Včera v 11:37

Baziliku svaté Markéty v Břevnově navštívila minulý týden velká řada významných hostí v čele s kardinálem Dominikem Dukou, který požehnal novému, v řadě už 61. arciopatu břevnovského klášterera, Petru Prokopu Siostrzonkovi.

Nevíte kam na výlet, všude už jste byli? V Praze 6 startuje Tripper

Včera v 11:15

V pondělí 22. ledna startuje v Praze 6 dobrodružná hra Tripper.cz, při které znáte start, ovšem k cíli se musíte probojovat.

Procházka: Umělecky cenné a zajímavé náhrobky

Včera v 10:54

V sobotu 20. ledna se vydejte v 10:30 s Drahomírou Březinovou na Olšanské hřbitovy. Během komentované procházky projdete cenné a zajímavé náhrobky. Sraz je před hlavní branou hřbitovů.

Oslavte povýšení Smíchova na město na prvním Reprezentačním plese Prahy 5

Včera v 10:50

Reprezentační ples Prahy 5 u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město se bude konat 22. února v Národním domě na Smíchově.

Další krátké zprávy
Nahoru