dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Agresivní užovka smrdutá vyděsila obyvatele sídliště, plazila se u restaurace
Agresivní užovka je již v trojském útulku. Foto: archiv MP Praha

Agresivní užovka smrdutá vyděsila obyvatele sídliště, plazila se u restaurace

V okolí restaurace v Putimské ulici na písnickém sidlišti se plazí had. Tuto zprávu přijal včera krátce před osmou hodinou večer operátor linky tísňového volání. Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků, která zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě.

Protože zvíře bylo agresivní, hrozilo, že by mohlo ohrozit kolemjdoucí lidi. „Strážníkům se ho podařilo „zahnat“ na nedaleký strom,“ popsal mluvčí pražských strážníků Jan Čihák. Tento zemní druh hada totiž ve volné přírodě ve Vietnamu a Číně, kde se přirozeně vyskytuje, občas leze i po stromech.

Hlídka na místo přivolala odchytovou službu, jejíž pracovník hada ze stromu odchytil a následně převezl do útulku v Dolních Měcholupech.

uzovka-smrduta-nahled Tam ošetřovatelé zjistili, že se jedná o užovku královskou (smrdutou), která je velmi agresivním druhem. Když se bere do rukou, tak vypouští z kloaky docela páchnoucí sekret, kvůli kterému dostala pojmenování užovka smrdutá.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru