dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražské krimi

Agresivní pacient se usalašil na záchodech a pak pochopil, že hlavou zeď neprorazí

Na linku tísňového volání 156 bylo ve čtvrtek dopoledne přijato oznámení, že na oddělení interny jedné pražské nemocnice se nachází pacient, který odmítá opustit toaletu a nereaguje ani na personál nemocnic. Po příjezdu na místo hlídka pacienta vyzvala, aby místnost opustil.

Z toalet vyšel muž mladistvého vzhledu, který byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo omamných látek.  Byl částečně vysvlečen, kalhoty měl spuštěné ke kotníkům. Svým agresivním chováním ohrožoval nejen sebe, ale i své okolí.

Na výzvu k prokázání totožnosti nereagoval a začal rozhazovat rukama kolem sebe, bouchat hlavou o zeď a křičel: „Nechte mě všichni bejt, já si budu dělat, co budu chtít!“ Hlídka městské policie tedy muže vyzvala, aby upustil od svého jednání, jinak bude proti němu použito donucovacích prostředků.

„Na to se jeho agresivita ještě zvýšila a hrozilo, že si sám vážně ublíží. Strážníci proti muži použili hmaty a chvaty sebeobrany a následně mu nasadili i pouta, aby zabránili dalšímu sebepoškozování,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Poté, co se uklidnil, byla na místo přivolána hlídka zajišťující svoz podnapilých osob, která ho převezla do protialkoholní záchytné stanice. Zde bylo muži naměřeno 2,48 ‰ alkoholu v dechu.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru