Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Agresivní opilec skončil na záchytce

Do Strakonické ulice byla v pátek po 20. hodině vyslána hlídka strážníků k prověření oznámení o muži, který vstupuje do frekventované vozovky a ohrožuje sebe i projíždějící auta. 

Na nedaleké zastávce MHD strážníci spatřili o zábradlí opřeného opilého muže, který nebyl schopen stát vzpřímeně. Se strážníky komunikoval, ale odmítal si sednout a opakovaně se snažil vstupovat do vozovky. Dechovou zkoušku 47letý muž odmítl. V jednu chvíli se strážníkům, kteří ho jistili, vysmekl a při pádu si způsobil krvácivé zranění hlavy.

Přivolaní záchranáři požádali hlídku o asistenci při vyšetření, muž se v sanitním voze choval agresivně, vulgárně napadal strážníky i zdravotníky, snažil se ničit vybavení. Když se pokusil o fyzický útok, hlídka zakročila hmaty a chvaty, a muž skončil na lehátku v poutech. Slovními urážkami častoval i personál v nemocnici, ošetření nakonec odmítl. Za doprovodu strážníků byl převezen na záchytnou stanici a jeho přestupkovým chováním se bude zabývat správní orgán.


Autor: TZ, red

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru