Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Agresivní opilec chtěl skopnout druhého ze schodů

Ve stanici metra Veleslavín se v pátek odpoledne agresivní muž pokusil skopnout druhého ze schodů a napadal dozorčí stanice i svědky.

Strážníci a hlídka státní policie dorazili na místo společně. Policisté zamířili na perón k napadenému muži, strážníci ke skupině osob, kde byl spolu s oznamovatelem a dozorčí stanice i údajný útočník.

Opilý osmapadesátiletý muž s hlídkou nespolupracoval, slovně strážníky napadal a neustále šermoval rukama před tělem. Po zklidnění hmaty a chvaty se sesul na zem, začal předstírat křeče a stěžoval si na bolesti na hrudi. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,79 promile.

S příjezdem záchranářů jeho potíže záhadně zmizely, zato slovní urážky se začaly sypat i na hlavy zdravotníků. Když v sanitním voze poškodil vybavení, přišly znovu na řadu donucovací prostředky včetně přiložení pout.

Za asistence strážníků byl muž převezen k vyšetření do nemocnice. Napadení na schodech skončilo naštěstí bez zranění. Přestupkové chování útočníka bude šetřit správní orgán.

Čtěte také:
Autor: Hla

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru