Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Agresivní muž na hřišti napadal děti a obnažoval se před nimi
Děti zažily na hřišti nepříjemné okamžiky. Foto: se svolením Petra Vránová

Agresivní muž na hřišti napadal děti a obnažoval se před nimi

S pouty na rukou strážníci v úterý 13. června odpoledne předvedli na služebnu státní policie muže, který měl napadat děti a pak se před nimi i obnažovat. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

„Prosbu o okamžitý příjezd strážníků na dětské hřiště v Peškově ulici vzala hlídka velmi vážně. Tomu odpovídal i dojezdový čas tří minut,“ popsala mluvčí.   

Žena, která se na linku 156 obrátila, strážníkům řekla, že na hřišti byl muž, zřejmě pod vlivem drog, který napadal hrající si děti, a ještě se před nimi obnažoval. Díky dobrému popisu a nasměrování se hlídce zanedlouho podařilo podezřelého najít. 

Choval se velmi zmateně, byl vulgární, divoce gestikuloval rukama a snažil se z místa odejít. Na výzvy k prokázání totožnosti nereagoval. 

„Při dalším nepředvídatelném výpadu muže, hlídka použila donucovací prostředky a nasadila mu pouta. Než strážníci muže předvedli na Policii ČR, přihlásili se jim další svědci,“ sdělila Seifertová. 

Na služebně bylo zjištěno, že se jedná o sedmatřicetiletého muže s částečně omezenou svéprávností.


Autor: Karel Netolický

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru