dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Agresivní mladík si vybírá oběti na Proseku. Ženě dal facku, muže zkopal
Mladíka zachytily kamery v metru. Foto: Policie ČR

Agresivní mladík si vybírá oběti na Proseku. Ženě dal facku, muže zkopal

Jelikož se zatím nepodařilo zadržet mladíka, který před měsícem během několika dní přepadl dva kolemjdoucí na pražském Proseku, policie se nyní obrací na veřejnost s žádostí o pomoc.

K loupežnému přepadení došlo poslední říjnový den kolem druhé hodiny odpoledne na Vysočanské ulici. Dvaadvacetiletá žena se na zastávce Sídliště Prosek nevešla do autobusu plného lidí, a proto se vydala pěšky směrem ke stanici metra Střížkov.

Po pár metrech však za sebou zaslechla mladíka, který na ni křičel, aby počkala, a v ten moment ji chytil za ruku, prudce otočil a dal jí facku. „Dej mi tašku,“ křikl na ni. Slečna odmítla, poodstoupila a začala až hystericky křičet.

mladik-prosek-2-nahled „Tato reakce útočníka vyděsila, ten rychle odešel z místa pryč. Dívka ještě stačila vytáhnout mobilní telefon a než přivolala policii, pohotově vyfotila odcházejícího útočníka,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Neznámému mladíkovi za loupežný útok hrozí až desetileté vězení.

Nejdříve pěsti, pak kopance

Během prověřování tohoto případu kriminalisté zjistili, že lupič má na svědomí ještě další útok ze 4. listopadu v Parku přátelství. Asi půl hodiny před půlnocí tam brutálně zaútočil u pizzerie na devětačtyřicetiletého muže, který se vracel z nedaleké čerpací stanice domů.

„Když šel Jabloneckou ulicí k domovu, na chodníku stál mladík, který na něj začal pokřikovat a pronásledoval ho. Jakmile svoji oběť došel, vytáhl mu z kapsy bundy cigarety a začal s brutálním útokem. Několikrát muže napadl pěstmi do obličeje, a když pak upadl, mladík do něho ještě několikrát kopal,“ pokračovala Jana Rösslerová.

Napadený muž upadl do bezvědomí a probral ho až příjezd záchranky a policie. Podezřelý z místa utekl. V tomto případě je podezírán ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví.

Hledaný útočník je ve věku kolem 25 let, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť a tmavé blond vlasy. Podle svědkyně útoku v parku má zapadlé oči a výrazné tmavé kruhy pod očima. Během útoku byl oblečený do tmavě šedé zimní bundy s kapucí a s příčnými pruhy po celé délce, v prvním případě měl oblečené světlé teplákové kalhoty, ve druhém případě tmavě modré džíny. 

„Jakékoliv informace k hledanému útočníkovi přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru