dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražské krimi

Agresivní dcera přivázala mámu k topení. Naleju do tebe víno a nacpu tě práškama, děsila ji

V úterý 28. ledna krátce po třinácté hodině vyjížděli policisté do rodinného domu na Praze 5, kde mělo dojít k napadení matky její čtyřicetiletou dcerou. Žena tam velmi agresivně zaútočila svou jedenasedmdesátiletou matku, a to z důvodu, že jí matka nechtěla půjčit peníze.

Dcera po ní požadovala hotovost, ale když jí matka odpověděla, že žádnou nemá, nastříkala jí do očí slzotvorný prostředek. Matka se zalekla a pokusila se z domu utéct, to se jí ale nepodařilo, dcera ji dostihla, povalila na zem a začala ji škrtit. Několikrát jí dokonce hlavou udeřila o kovové zárubně dveří.

Pak matku odtáhla a přivázala ji k topení a dokonce jí vyhrožovala, že do ní „naleje víno a nacpe prášky“, aby to vypadalo tak, že si zranění způsobila sama. Poté odešla a nechala zraněnou matku přivázanou u topení. Jedenasedmdesátileté ženě se nakonec podařilo vymanit z úvazu a utekla na ulici, kde si přivolala pomoc.

Policejní hlídka zadržela agresorku, její matku pak záchranáři odvezli do nemocnice na ošetření. Kriminalisté druhého policejního obvodu na celé události usilovně pracovali a prověřovali veškeré okolnosti případu. Vyšetřováním pak zjistili, že soužití matky a dcery bylo velmi problematické a k napadání docházelo opakovaně.

V domě s nimi žil i dceřin bývalý přítel, který měl v péči jejich společnou dceru, a matka mu pomáhala s její výchovou. Čtyřicetiletá žena se ale potýkala se závislostí na drogách a alkoholu a mnohdy se chovala agresivně jak k matce, tak k bývalému partnerovi.

Dle závěrů znaleckých posudků z oboru psychiatrie měla žena v době spáchání trestného činu zachovány schopnosti rozpoznávací a byla tak schopná si uvědomovat, že se chová protiprávně.

Agresorka navíc napadla svou matku v době, kdy měla soudem uloženou podmínku za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V současné chvíli je čtyřicetiletá žena stíhána vazebně a čelí obvinění ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a omezování osobní svobody, za což jí hrozí až desetileté vězení.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru