Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Agresivní cestující bez jízdenky vytáhnul na revizora nůž
Agresivní cestující skončil v poutech. Foto: se souhlasem Městské policie hl. m. Prahy

Agresivní cestující bez jízdenky vytáhnul na revizora nůž

Jel bez jízdenky tramvají, při kontrole napadl revizora. Se strážníky nespolupracoval, skončil v poutech a v rukou státní policie. O případu agrese v pražské MHD informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na zastávku MHD Vítězné náměstí byla v úterý odpoledne vyslaná hlídka strážníků k potyčce dvou mužů. Konfliktu si všiml operátor, který má na starost kamery.

Přímo na nástupišti tramvaje držel větší muž pod krkem menšího, který byl lehce zraněn na čele a vedle něho ležel kapesní nůž. Když strážníci od sebe muže oddělili, větší z dvojice vysvětlil, že je revizor, kterého druhý muž napadl při přepravní kontrole v tramvaji, kdy po něm požadoval platný jízdní doklad.

„Když mu bránil v odchodu, udeřil ho cestující pěstí do obličeje a vytáhl z tašky kapesní nůž. Revizor ho z obavy o své zdraví proto držel pod krkem až do příjezdu hlídky,“ popsala dramatické okamžiky Seifertová.

Anketa

Stali jste se někdy v MHD svědky násilného konfliktu?

44.7%
(44.7%)
55.3%
(55.3%)
Při jednání se strážníky odmítal dvaadvacetiletý černý pasažér spolupracovat, neustále kladl odpor, vulgárně vykřikoval, máchal rukama a kopal kolem sebe.

„Pomocí hmatů a chvatů ho hlídka svedla na zem, ale jeho agresivita se dále zvyšovala a došlo na pouta. K ošetření šrámu na čele byla přivolána záchranná služba. Celá věc byla předána k dořešení státní policii,“ dodala Seifertová


Autor: Jan Puci

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Dnes v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Další články
Nahoru