Dnes Úterý - polojasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Agresivní cestující bez jízdenky vytáhnul na revizora nůž
Agresivní cestující skončil v poutech. Foto: se souhlasem Městské policie hl. m. Prahy

Agresivní cestující bez jízdenky vytáhnul na revizora nůž

Jel bez jízdenky tramvají, při kontrole napadl revizora. Se strážníky nespolupracoval, skončil v poutech a v rukou státní policie. O případu agrese v pražské MHD informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na zastávku MHD Vítězné náměstí byla v úterý odpoledne vyslaná hlídka strážníků k potyčce dvou mužů. Konfliktu si všiml operátor, který má na starost kamery.

Přímo na nástupišti tramvaje držel větší muž pod krkem menšího, který byl lehce zraněn na čele a vedle něho ležel kapesní nůž. Když strážníci od sebe muže oddělili, větší z dvojice vysvětlil, že je revizor, kterého druhý muž napadl při přepravní kontrole v tramvaji, kdy po něm požadoval platný jízdní doklad.

„Když mu bránil v odchodu, udeřil ho cestující pěstí do obličeje a vytáhl z tašky kapesní nůž. Revizor ho z obavy o své zdraví proto držel pod krkem až do příjezdu hlídky,“ popsala dramatické okamžiky Seifertová.

Anketa

Stali jste se někdy v MHD svědky násilného konfliktu?

44.7%
(44.7%)
55.3%
(55.3%)
Při jednání se strážníky odmítal dvaadvacetiletý černý pasažér spolupracovat, neustále kladl odpor, vulgárně vykřikoval, máchal rukama a kopal kolem sebe.

„Pomocí hmatů a chvatů ho hlídka svedla na zem, ale jeho agresivita se dále zvyšovala a došlo na pouta. K ošetření šrámu na čele byla přivolána záchranná služba. Celá věc byla předána k dořešení státní policii,“ dodala Seifertová


Autor: Jan Puci

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

Dnes v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

Včera v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru