Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Agresivní cestující bez jízdenky vytáhnul na revizora nůž
Agresivní cestující skončil v poutech. Foto: se souhlasem Městské policie hl. m. Prahy

Agresivní cestující bez jízdenky vytáhnul na revizora nůž

Jel bez jízdenky tramvají, při kontrole napadl revizora. Se strážníky nespolupracoval, skončil v poutech a v rukou státní policie. O případu agrese v pražské MHD informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na zastávku MHD Vítězné náměstí byla v úterý odpoledne vyslaná hlídka strážníků k potyčce dvou mužů. Konfliktu si všiml operátor, který má na starost kamery.

Přímo na nástupišti tramvaje držel větší muž pod krkem menšího, který byl lehce zraněn na čele a vedle něho ležel kapesní nůž. Když strážníci od sebe muže oddělili, větší z dvojice vysvětlil, že je revizor, kterého druhý muž napadl při přepravní kontrole v tramvaji, kdy po něm požadoval platný jízdní doklad.

„Když mu bránil v odchodu, udeřil ho cestující pěstí do obličeje a vytáhl z tašky kapesní nůž. Revizor ho z obavy o své zdraví proto držel pod krkem až do příjezdu hlídky,“ popsala dramatické okamžiky Seifertová.

Anketa

Stali jste se někdy v MHD svědky násilného konfliktu?

46.2%
(46.2%)
53.8%
(53.8%)
Při jednání se strážníky odmítal dvaadvacetiletý černý pasažér spolupracovat, neustále kladl odpor, vulgárně vykřikoval, máchal rukama a kopal kolem sebe.

„Pomocí hmatů a chvatů ho hlídka svedla na zem, ale jeho agresivita se dále zvyšovala a došlo na pouta. K ošetření šrámu na čele byla přivolána záchranná služba. Celá věc byla předána k dořešení státní policii,“ dodala Seifertová


Autor: Jan Puci

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru