Dnes Pátek - obcasny-dest 17°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 13°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Agresivitu ve mně vyvolala kamarádova smrt, přiznal opilý mladík
Promáčknutá rozvodná skříň. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Agresivitu ve mně vyvolala kamarádova smrt, přiznal opilý mladík

Sedmnáctiletý mladík se opil a pak vzteky kopl do rozvodné skříně na elektřinu. Kde vzal alkohol, odmítl sdělit. Vysvětlil aspoň, proč se choval nepřístojně. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Prověřit agresivní chování muže jela v pondělí 20. června kolem jednadvacáté hodiny hlídka strážníků na zastávku MHD v Praze 11, kde měl rozkopávat odpadkové koše. Když strážníci vystupovali z auta, zaslechli ránu a následně křik. Proto se vydali směrem, odkud zvuky přišly. Ve vnitrobloku si všimli prchajícího muže a vydali se za ním.

„Sedmnáctiletý opilý mladík sdělil, že těžce nese smrt svého kamaráda, proto se opil. Alkohol v něm vyvolal agresivitu. Přiznal se, že silou kopl do rozvodné skříně v Brandlově ulici,“ popsala Seifertová.

Ničení a rozkopávání odpadkových košů ale odmítl. Hlídka prohlédla okolí a zjistila, že říká pravdu.

Dveře rozvodné skříně byly lehce promáčknuté, ale vzhledem ke stáří a celkovému stavu nebylo možné prokazatelně zjistit, zda nebyly poškozené již dříve.

Pro mladíka, který nadýchal 1,76 promile, si následně přišel jeho otec. „O jeho chování bude vyrozuměn odbor sociálně právní ochrany dětí příslušné městské části,“ dodala mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru