dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Náměstkova rána pod par: Stropnický odhalil nelegální těžbu vydávanou za golfové hřiště
Pokusí se zde Tiger Woods restartovat svou kariéru? Foto: MHMP

Náměstkova rána pod par: Stropnický odhalil nelegální těžbu vydávanou za golfové hřiště

Náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický během své včerejší návštěvy městských částí na soutoku Vltavy a Berounky odhalil nelegální průmyslovou těžbu štěrkopísků vydávanou před stavebním úřadem za golfové hřiště. 

V doprovodu místních samospráv a zástupců Institutu plánování a rozvoje města projel na kole klíčová místa důležitá pro rozvoj a ochranu unikátního prostředí říční nivy Zbraslavi, Radotína, Lipenců a Velké Chuchle.

Při průjezdu Lipenců skupina objevila nově intenzivně vytěžovanou oblast nivy o velikosti několika hektarů. Kryta před zraky okolí ze tří stran během jara načerno zbudovanými zemními valy probíhá v území nepovolená intenzivní těžba štěrkopísků provozovaná firmou Štěrkopísky Lipence.

V chodu je řada bagrů a těžebních strojů, uprostřed je vytěžené jezero o průměru minimálně 100 metrů. Zhruba každých 5 minut po polní cestě odjíždí kamion plný vytěženého materiálu.

„Stavbě v rozporu se zákonem chybělo viditelně umístěné stavební povolení, vyžádal jsem si proto jeho dohledání od zřízence, který koordinoval odjezdy naložených kamionů. Investor má stavební povolení vydané na rozšíření golfového hřiště o tři jamky a dodatečně povolené terénní úpravy. Do očí bijící realita je však již na první pohled úplně jiná,“ popisuje náměstek Stropnický.

tezba-soutok-clanek-1-nahled

tezba-soutok-clanek-2-nahled

tezba-soutok-clanek-3-nahled

tezba-soutok-clanek-4-nahled

„Spolu se starostou Prahy 16 Karlem Hanzlíkem jsme vyzvali místní stavební úřad k neprodlenému provedení místního šetření. Je třeba prověřit dvě věci. Zaprvé, zda je stavba v souladu s platným stavebním povolením vydaným stavebním úřadem Městské části Praha 16 a zadruhé, zda sám úřad vydal stavební povolení v souladu se zákonem,“ dodává Stropnický.

Reakce společnosti Prague City Golf na Stropnického aktivitu je zde


Další články
Nahoru