Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Aero podepsalo dohodu s Drakenem o spolupráci pro letouny L-159

Aero, tradiční český výrobce letadel, a společnost Draken, která se specializuje na služby v oblasti leteckého výcviku protivníků v USA a Evropě, podepsaly v pátek dohodu, která vytváří strategický rámec dlouhodobé spolupráce pro letouny L-159, které vlastní Draken. Společnosti budou mimo jiné vyvíjet a realizovat program údržby a podpory letadel pro flotilu letounů L-159 společnosti Draken, používaných při výcviku pilotů Královského letectva (Royal Air Force) a letectva Spojených států amerických. 

„Prostřednictvím této komplexní smlouvy Aero poskytne společnosti Draken své znalosti a umožní jí provádět kontrolu a údržbu flotily letadel Aero L-159 na základně Draken Europe ve Spojeném království," říká Filip Kulštrunk, výkonný viceprezident společnosti Aero pro obchod, a dodává: „Se společností Draken jsme se rovněž dohodli na klíčových principech strategické spolupráce, díky nimž zajistíme, aby letadla provozovaná společností Draken byla plně využívána až do konce své životnosti, která se očekává v roce 2045." 

Společnost Draken provozuje celkem 23 strojů „Alka" jako útočné letouny, které poskytují služby k výcviku pilotů elitních proudových stíhaček letectva USA, Spojeného království a dalších vzdušných sil NATO. Ve svých základnách ve Velké Británii provozuje Draken osm letounů Aero L-159, které spolu s letouny Dassault Falcon 20 zajišťují komplexní výcvik operační připravenosti, zahrnující též výcvik v oblasti podpory protivníka a elektronického útoku. 

„Letouny Aero L-159 jsou zásadní součástí naší flotily a denně létají v roli agresorů proti letounům F-35 Královského letectva, Eurofighter Typhoon a dalším platformám," popisuje Richard Stoate, viceprezident společnosti Draken pro obchodní a dodavatelský řetězec: „Díky úzké spolupráci se společností Aero budeme i nadále plnit požadavky na bezpečnost, výkonnost a dostupnost letounů, které stanovují naši současní i budoucí zákazníci," dodává.  

Letouny L-159 jsou agresorskou platformou s výbornými letovými vlastnostmi, výkonným radarem a moderními avionickými systémy. Kromě výcviku agresorů jsou letouny L-159 vhodné pro plnění lehkých bojových úkolů a také pro pokročilý výcvik pilotů stíhacích letounů 4. a 5. generace. 

„Tento kontrakt je důkazem flexibility společnosti Aero a její schopnosti rozvíjet komplexní programy průmyslové spolupráce, včetně převodu know-how a schopností v oblasti dlouhodobé údržby a podpory letounů. Těšíme se na nově navázanou spolupráci se společností Draken," dodává Filip Kulštrunk. 

Díky této smlouvě má nyní Aero zajištěny smlouvy o komplexní podpoře se všemi uživateli letounů L-159 a hodlá nabídnout stejný koncept i u nejnovější platformy L-39NG.


Autor: red

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru