Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Aero nastavilo strategické partnerství s ČVUT a dalšími univerzitami
Budova CIIRC ČVUT v dejvickém kampusu. Foto: Novaka / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0 DEED

Aero nastavilo strategické partnerství s ČVUT a dalšími univerzitami

Český výrobce letadel Aero vstupuje do nové éry výzkumu a vývoje prostřednictvím strategické spolupráce s prestižními technickými univerzitami. Zástupci Aero se setkali s představiteli Českého vysokého učení technického (ČVUT), Vysokého učení technického v Brně (VUT) a Univerzity obrany v Brně (UNOB), aby prodiskutovali systematickou spolupráci na řadě klíčových projektů.

„Hlavním cílem bylo projednat strategický rámec naší spolupráce. Domluvit se na společných postupech a zasadit naše dosavadní jednotlivé kooperace a projekty do ucelené a dlouhodobé koncepce,“ informoval o průběhu setkání Petr Jinda, Executive Vice President & Chief Development Officer ve společnosti Aero. 

Dlouhodobá spolupráce zahrnuje široké spektrum projektů, včetně vedení a zpracování bakalářských, diplomových a vědeckých prací. Aero také studentům z těchto univerzit nabízí možnosti účastnit se stáží. Zástupci Aero a univerzit se také dohodli na každoročním setkávání k vyhodnocení výsledků a diskuzi o dalším směřování. 

„Aktuálně přijímáme na stáže 5 až 10 studentů ročně a již spolupracujeme na několika významných absolventských pracích,“ komentuje Petr Jinda.  

„Plánujeme rovněž řadu odborných přednášek, které budou vedeny zkušenými odborníky a specialisty z leteckého oboru. Strategická spolupráce s univerzitami a společné projekty přispějí celému českému leteckému průmyslu,“ zdůrazňuje. 

Dílčí partnerství s českými univerzitami však probíhají již delší dobu. Například v červnu tohoto roku se společnost Aero domluvila s ČVUT na vývoji softwaru pro sběr a analýzu provozních dat nových cvičných letounů L-39NG i jejich předchůdců L-39 Albatros s důrazem na zajištění jejich bezpečnosti a spolehlivosti. 

Jedním z důvodů letošního otevření nového vývojového centra v Brně, které se specializuje mimo jiné na oblast avioniky a průvodní dokumentace pro letoun L-39NG, pak byla již stávající spolupráce s místními vysokými školami VUT a UNOB.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru