dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská politikaVolby 2014

Advokát Václav Láska chce do Senátu

Advokát Václav Láska bude ve volebním obvodu zahrnujícím Prahu 5 a Prahu 13 kandidovat do Senátu. Láska, který v minulosti pro hlavní město zpracovával právní analýzu problematických smluv uzavřených pražským dopravním podnikem (DPP), to dnes oznámil ČTK. Pro svou kandidaturu prý získal podporu Strany zelených (SZ) a KDU-ČSL a jedná o podpoře Pirátů.

Do Senátu se prý rozhodl kandidovat, protože na boj proti korupci potřebuje spojence, jelikož v roli advokáta je to podle něj stále složitější. „Současné vedení advokátní komory se netají snahou dostat mě ze svých řad třeba tím, že mi v kárném řízení odejme licenci,“ uvedl Láska. Jeho kandidaturu podpořila i senátorka za SZ a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová.

Kriminalisté nyní vyšetřují smlouvu mezi Láskou a Prahou, kterou podepsal bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Cílem smlouvy bylo vypracování analýz deseti zakázek uzavřených DPP od 1. ledna 2007 do 31. března 2012. Mezi nimi byl například tendr na zřízení a provozování sms jízdenek, nákupy právních a marketingových služeb nebo tisk papírových jízdenek.


Další články
Nahoru