dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Adventní trh na Novoměstské radnici představuje české hračky a řemesla
Na akci je spousta stánků s různými druhy hraček. Foto: puc

Adventní trh na Novoměstské radnici představuje české hračky a řemesla

Již třetí ročník adventního trhu Česká hračka a řemeslo se koná dnes a zítra v malebných historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Na akci se představují čeští výrobci hraček a zástupci řemeslné tvorby. Vstup zdarma, otevřeno po oba dny od 10 do 18 hodin.

Na předvánočním trhu nechybí ani tradiční tvořivé dílny a bohatý doprovodný program. Letos se adventní trh více zaměřuje na dovednosti a hravost. „Tvořivý svět České hračky” nabídne několik tvůrčích dílen a dětský herní koutek s hlídáním dětí pod profesionálním pedagogickým dozorem. Rodiče tak mohou bez obav své děti ponechat jejich hraní nebo tvořivému nadšení a jít vybírat ze široké nabídky výrobků.

Na akci se návštěvníkům opět představí výhradně tuzemští výrobci hraček všech typů a materiálů. Vedle výrobců, kteří se adventního trhu zúčastňují pravidelně, se také na této akci každý rok představí i noví výrobci.

Lákadlem letošního 3. ročníku je funkční modelové kolejiště. Prodej hraček stejně jako v minulých letech doplňuje nabídka řemeslných a uměleckých výrobků, dětských knih, regionální potraviny a pochutiny.

„K dobré náladě jistě přispějí stánky s občerstvením na nádvoří i uvnitř radnice. Návštěvníci budou moci ochutnat domácí kuchyni – polévky nebo koláče jako od maminky a mnoho dalších dobrot. Bude-li třeba se ohřát, svařeného vína i lahodné kávy přímo z pražírny bude dostatek,“ zve organizátor České hračky Petr Heinzl.


Další články
Nahoru