dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Advent v PrazeVíkendové tipy

Adventní rybí polévka na „Jiřáku“ letos poprvé

V sobotu 19. prosince od jedenácti hodin může každý, kdo zavítá do stanu radnice Prahy 3 na nám. Jiřího z Poděbrad, ochutnat adventní rybí polévku, kterou městská část svým občanům připravila.

Polévku budou lidem podávat členové Rady městské části Praha 3 v čele se starostkou Vladislavou Hujovou. Sto litrů rybí polévky bude starostka vařit spolu s kuchařkami ZŠ náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Tento tradiční zvyk, kdy představitelé města nalévají lidem v době adventu polévku, měl kdysi charitativní úlohu. Dnes je to ale jeden z milých obyčejů, který chceme od letošního roku zavést i v naší městské části,“ řekla starostka.

„Rybí polévka bezesporu patří v českých zemích k vánočním tradicím a my jsme se rozhodli, že ji zdarma poskytneme všem, kteří přijdou tuto adventní sobotu na náměstí z Jiřího z Poděbrad,“ dodala.

K dispozici bude i recept na tradiční vánoční rybí polévku, která nejen zahřeje v chladném dni, ale připomene současně i to, co by mělo být podstatou Vánoc. 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru