dnes
Sobota - obcasny-dest
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
23°C
Advent v Praze

Adventní koncerty a mobilní zvonohra v Radotíně

Tři koncerty s radotínskými hudebními osobnostmi se během adventu budou konat v nové aule základní školy, v kulturním středisku a v římsko-katolickém kostele sv. Petra a Pavla.

První koncert se koná 2. prosince od 17 hodin v prostorách školní auly, kterou si pro svůj letošní koncert vybrala sopranistka Markéta Fassati. Do pořadu si pozvala Markétu Stivínovou (flétna) a Jana Kalfuse (cembalo a klavír). Během večera proběhne křest Markétina nového cédéčka Alchymist.

O druhé adventní neděli 9. prosince od 17 hodin se koná další radotínský předvánoční koncert. V Kulturním středisku „U Koruny“ vystoupí kytarista Štěpán Rak.

Posledním předvánočním koncertem je Rybova Česká mše vánoční v podání smíšeného sboru Sudop a orchestru učitelů ZUŠ Klementa Slavického. Koná se 16. prosince v kostele sv. Petra a Pavla a začne v 15 hodin. Na náměstí před kostelem bude probíhat od 13 do 18.30 hodin vánoční trh.Pražská mobilní zvonohra Petra R. Manouška rozezní 57 zvonů na náměstí Sv. Petra a Pavla 26. prosince od 16 hodin. Klasický vánoční repertoár i populární melodie upravené pro zvony a zvonky zahraje carillonér Radek Rejšek. Po koncertu bude následovat slavnostní ohňostroj. Začne okolo půl šesté.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru