dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Advent v Praze

Advent v Praze: zazpívají Linha Singers

Vánoční pastorela Jakuba Jana Ryby či skladby od Wolfganga Amadea Mozarta či Georga Philippa Telemanna rozezní 13. prosince od 19.30 hodin kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Adventní koncert, na kterém zazpívá soubor Linha Singers hned dvanáct skladeb našich i světových autorů, pořádá městská část Praha 3 a vstup na něj je zdarma.

Adventní atmosféru na náměstí Jiřího z Poděbrad pomůže vytvořit i zvukový přenos koncertu do prostor parku před kostelem. „Jsem ráda, že si lidé budou moci právě v době adventu poslechnout v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně skladby našich i světových autorů a odnést si do svých domovů nejen sváteční náladu, ale i opravdový hudební zážitek,“ zve na koncert starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Předvánoční čas na náměstí Jiřího z Poděbrad však nebude jen ve znamení adventního koncertu vokálního souboru Linha Singers. V den adventního koncertu 13. prosince se děti mohou od 15 hodin těšit i na Čertovsky popletené Vánoce a 20. prosince je od 17 hodin čeká adventní pohádkové představení Vánoční chaloupka.

Kromě toho se každý adventní víkend budou konat na vánočních trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad výtvarné dílny s vánoční tématikou a ukázky výroby rukodělného zboží, přičemž zahraje i živá muzika – kapely Motovidlo, Brownies a Přelet M. S.

Vyvrcholením adventní doby před Plečnikovým kostelem bude netradiční divadelní inscenace režiséra Martina Kukučky s názvem Betlém. V sobotu 21. prosince od 17 hodin zde budou moci lidé sledovat Davida Prachaře, Lenku Dusilovou a Martu Töpferovou v představení, které bude podle režijního záměru Martina Kukučky na pomezí divadla, koncertu, happeningu či jam session. Závěrečnou kulturní akcí poté bude od den později 22. prosince od 15 hodin oblíbený Koncert na schodech Kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru