dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Advent v Praze

Advent v Praze 6 nabídne Mikulášskou besídku, rozsvícení vánočních stromků nebo bazar

Už tento pátek proběhne první událost spojená s oslavami Vánoc v Praze 6. V 16 hodin zahájí první ze série čtyř koncertů na adventních Farmářských trzích na Vítězném náměstí. Koncerty se budou konat každý pátek do 18. prosince.

Rozsvěcení vánočních stromů

A o den později, v sobotu 28. listopadu od 17 hodin se rozsvítí první vánoční strom u KC Kaštan v Břevnově a hodinu poté na vokovickém náměstí V Středu.

V neděli 29. listopadu v 18 hodin se slavnostně rozsvítí vánoční strom také na Vítězném náměstí v Dejvicích, stejně jako každý rok.

Mikulášská

Na děti čeká i tradiční Mikulášská besídka spojená s vernisáží obrazů Ondřeje Sekory ve Skleněném paláci na náměstí Svobody 1, v sobotu 5. prosince od 17 hodin.

Kouzelné vánoce

V neděli 6. prosince od 10 hodin se děti i dospělí můžou těšit na kouzelnickou show Pavla Kožíška spojenou s kreativními dílnami ve Skleněném paláci na náměstí Svobody 1.

Hlavní oslavy Vánoc začnou 10. prosince, na tzv. Náměstíčku, na křižovatce ulic Kafkova a Wuchterlova v Dejvicích.

Vánoční bazárek

Vánoční dárky můžete nakoupit třeba na bazaru v divadle Semafor, čímž zároveň pomůžete dětem z Prahy 6 s handicapem nebo těm, které nemají to štěstí žít v úplných či harmonických rodinách. Vánoční bazááár se koná 11. a 12. prosince od 13 a 10 hodin.

Adventní a povánoční sportování

Od poloviny adventu až do konce prosince si v Praze 6 můžete zdarma zasportovat ve vybraných sportovištích.

Advent v Písecké bráně a KC Kaštan

Svůj vlastní chystají také Písecká brána a Kulturní centrum Kaštan, vánočně laděný bude také Sousedský festival pořádaný klubem Už jsme doma v Uralské ulici.

 

 


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru