dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Advent v PrazeDětská Praha

Advent s pohádkou v muzeu. Setkání s Luckou, Barborkou a Ambrožem

V Národopisném muzeu – Musaionu se 6. prosince potkáte s méně známými tradičními maskami, které patří k adventnímu období – Luckou, Barborkou a Ambrožem.

Lektoři představí některé vánoční zvyky, například věštění pomocí jablek a oříšků či stavbu betléma.

Ve výtvarném ateliéru si bude možné vyrobit krásnou vánoční hvězdu. Připraveny jsou také zajímavé pracovní listy s adventní a vánoční tématikou i komentované prohlídky výstavy Venkov s kurátorem.

V 15:30 hodin jsou především děti zvány na divadelní představení „Andělíček Toníček“ v podání souboru Buchty a loutky. Vstup v ceně běžné vstupenky do muzea.

6. prosince, 13:00 – 17:00 hodin, Národopisné muzeum – Musaion, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Další články
Nahoru