dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Adriano, aby se ti to při solení Matějovi nezdrclo! Vedení Prahy prchá vařit politiku do kuchyňky
Ten recept od Blanky je teda debilní, zase se mi to zdrclo. Foto: archiv

Adriano, aby se ti to při solení Matějovi nezdrclo! Vedení Prahy prchá vařit politiku do kuchyňky

Politická témata, která nelze řešit před úředníky, neprojednává pražská rada v jednací místnosti, ale v kuchyňce. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) tak na webu magistrátu vysvětlila okolnosti, za kterých minulý týden radní projednávali bouřlivě diskutované pražské stavební předpisy.

„V případě, že je svoláno jednání do kuchyňky, tak proto, že se projednávají politická témata, a to v přítomnosti úředníků nejde," uvedla na dotaz veřejnosti primátorka. O stavebních předpisech se ale podle ní v kuchyňce nemluvilo.

Krnáčová minulý týden radě nečekaně předložila vlastní verzi stavebních předpisů, které několik měsíců připravoval náměstek Matěj Stropnický (Trojkoalice(SZ), a se souhlasem rady převzala tvorbu důležitého dokumentu do své gesce. Spory uvnitř koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL) se tak rozhořely naplno. Primátorka označila náměstka za neschopného. Stropnický zase mluví o spolčení starých přátel z ANO a ČSSD.

O den později zveřejnil zastupitelský klub Pirátů neveřejnou nahrávku z jednání rady. Na základě nahrávky zpochybnili průběh jednání a schvalování důležitého stavebního dokumentu. Primátorčin návrh totiž neměla Trojkoalice k dispozici předem, radním jej nikdo nepředstavil a neobhájil jej, navíc se ani nediskutovalo o původním návrhu Stropnického, tvrdí Piráti. Část diskuse radních pak neprobíhala v jednací místnosti, ale v kuchyňce, kam je je podle audio záznamu svolala sama primátorka. Z kuchyňky se záznamy nepořizují.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru