dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Admira se chce dál prát na špici divize
V kádru Admiry před jarními zápasy moc změn nebude. Foto: Ondřej Hanuš

Admira se chce dál prát na špici divize

Turnaj na Vyšehradě, soustředění ve Svaté Kateřině, či třeba spinning. To všechno zvládají v rámci zimní přípravy fotbalisté týmu Admira Praha, který v polovině sezony vede divizní skupinu A. Jasný úkol v podobě povinnosti postupu prý ale během zimy nezazněl. „Chceme vyhrávat a být nahoře,“ tvrdí kouč Admiry Jiří Tesař.

Admira během zimy

Admira – Český Brod 5:1
Admira – Boh. 1905 jun. 3:1
Admira – Dukla Praha jun. 2:0
Admira – Horní Měcholupy 0:0
Admira – Slavia Praha jun. 0:4
Admira – Vlašim 2:3

První místo od vás ale po vydařeném podzimu budou fanoušci čekat. Co vy na to?
My samozřejmě budeme chtít dál vyhrávat a být úspěšní, chceme dávat hodně gólů. Budeme se snažit skončit co nejvýše a uvidíme, jak to dopadne. Podle toho se nakonec rozhodneme. Je to jen o tom, že žádný úkol v podobě postupu jsme od vedení nedostali.

Hráči ale dostali hodně do těla. Máte za sebou i soustředění. Jede všechno podle plánu?
Makalo se. Běhalo se ve sněhu normálně i na běžkách, byla tam posilovna, snažili jsme se to oživit různými hrami. V Praze se chodí ještě na spinning, kromě turnaje vkládáme do programu další přípravné zápasy. Čekají nás ještě dvě středy – utkáme se s Meteorem a se Spartou. Je toho víc než dost, chceme být na jaro dobře připravení.

Jak moc se promění kádr Admiry po úspěšném podzimu? Nečekám, že by došlo k nějakému zemětřesení…
Moc změn nebude. Co se týče posil, tak jsme udělali útočníka Birmu z Horních Měcholup, který už u nás na podzim hrál. Řekl si o místo v týmu a měl by být zárukou těch nastřílených branek. Je to gólový útočník. Taky se vrátil z hostování (Žižkov B) záložník Kurek, zapadl do sestavy a jeví se docela dobře. Do přípravy se posunuli i dva hráči z béčka.

S takovým kádrem tedy budete pro jaro spokojený?
Ještě tam jsou hráči v hledáčku. Uvítal bych ještě příchod jednoho hráče do útoku a jednoho stopera. Na tomhle postu vypadá ale dobře jeden z kluků z našeho béčka. To by byla asi ideální varianta, kdyby to zvládl. Klubu by to ušetřilo pochopitelně finance. Uvidíme, zda nakonec ještě někdo přijde, na uzavření kádru si ještě pár dní necháme.

V přípravě jste se rozhodli pro turnaj na Vyšehradě, někteří ze soupeřů dávají přednost pouze přípravným zápasů. Proč šla Admira touhle cestou?
Myslím si, že vyšehradský turnaj má vysokou kvalitu. Najdeme tam soupeře z druhé ligy, třetí ligy, ale třeba také kvalitní juniorské výběry. Jít cestou přípravných zápasů je dost složité, hodně mužstev právě turnaje hraje, soupeři se hledají složitě. Tady je máte dané a mají kvalitu. Na naší umělce se mohou prezentovat mládežníci Admiry, my si zahrajeme na Vyšehradě. Jsem zastánce tohoto modelu.

Vy jste první zápas ale odehráli hned po prvním tréninku, to trenéři nevidí úplně rádi… Nad Českým Brodem jste ale vyhráli 5:1, takže vám to asi nevadilo, že?
Tak to bylo prostě dané rozpisem turnaje, s tím se nedalo nic dělat, museli jsme hrát. Nikdo se tam naštěstí nezranil. Teď nás trápí dvě lehčí zranění, ale není to nic vážného, snad to tak vydrží.

Na druhé straně jste si právě na Vyšehradě vyzkoušeli druholigovou kvalitu. S Vlašimí jste sahali po remíze, ale nakonec jste prohráli 2:3. Potěšilo vás to?
Odehráli jsme velmi slušný zápas, hráči se soupeři z vyšší soutěže dokázali individuálně vyrovnat. To bylo příjemné. Sice jsme nakonec prohráli, ale nastřelili jsme ještě tyč a břevno, navíc rozhodčí odpustil soupeři minimálně jednu penaltu. Myslím, že se na to koukalo dobře, byl to slušný výkon.

Na podzim jste si vyzkoušeli spolupráci s druholigovou Čáslaví, jejíž jste farmou, jak moc jste byl spokojený?
My jsme moc pomoct nepotřebovali, netrápila nás zranění. Navíc se nám dařilo, naopak Čáslav měla svoje starosti s bojem záchranu. Ale budeme ve spolupráci pokračovat, v přípravě zkoušíme hráče, který by připadal v úvahu, že by za nás na jaře mohl nastoupit.

Redakce s přispěním Pražského fotbalového svazu (www.fotbalpraha.cz)


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru