Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Adaptační strategie ke klimatickým změnám na Praze 12 bude prezentována veřejnosti
Předloni vysadila Praha 12 pět desítek stromů podél nové polní cesty mezi Točnou a Dolními Břežany. Foto: P12

Adaptační strategie ke klimatickým změnám na Praze 12 bude prezentována veřejnosti

Praha 12 se zaměřuje na problematiku změny klimatu, přijala už celou řadu pilotních opatření, která snižují dopady těchto jevů. Aktuálně zpracovává Adaptační strategii ke klimatickým změnám městské části Praha 12, kterou bude veřejnosti prezentovat ve čtvrtek 30. září od 17 hodin v multifunkčním sále (sál č. 069) radnice v ulici Generála Šišky. Občané budou moci na setkání podávat návrhy k realizaci.

„Nabízíme vám možnost blíže se seznámit s cíli strategie a podílet se na tvorbě konkrétních opatření, která pomohou vyrovnávat dopady sucha, přívalových srážek a dalších jevů souvisejících se změnou klimatu. Budeme rádi, když nám svými návrhy a připomínkami pomůžete vytvořit dokument, který bude sloužit jako podklad pro další činnost městské části v oblasti životního prostředí,“ uvedla Praha 12 na svém webu.

Případné dotazy zodpoví zástupci akciové společnosti Vodohospodářský rozvoj a výstavba, Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy a místostarostka Praha 12 Eva Tylová, do jejíž kompetencí patří i právě oblast životního prostředí.

„Obě společnosti se touto problematikou zabývají dlouhodobě a s návrhy adaptačních opatření využitelných v praxi mají bohaté zkušenosti. Klimatickou změnu nepodceňuje ani vedení hlavního města Prahy, které přijalo na svém květnovém zasedání zastupitelstva Klimatický plán. Ten se stal jedním ze stěžejních podkladů při přípravě Adaptační strategie na Praze 12 a je klíčovým dokumentem pro boj s dopady klimatické změny na celém území Prahy,“ sdělila místostarostka Tylová.

Ve čtvrtek 25. listopadu bude od 17 hodin, také v multifunkčním sále radnice, představena finální verze dokumentu se zapracovanými návrhy.


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

26. září 2022 ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Další články
Nahoru