Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Adaptační strategie ke klimatickým změnám na Praze 12 bude prezentována veřejnosti
Předloni vysadila Praha 12 pět desítek stromů podél nové polní cesty mezi Točnou a Dolními Břežany. Foto: P12

Adaptační strategie ke klimatickým změnám na Praze 12 bude prezentována veřejnosti

Praha 12 se zaměřuje na problematiku změny klimatu, přijala už celou řadu pilotních opatření, která snižují dopady těchto jevů. Aktuálně zpracovává Adaptační strategii ke klimatickým změnám městské části Praha 12, kterou bude veřejnosti prezentovat ve čtvrtek 30. září od 17 hodin v multifunkčním sále (sál č. 069) radnice v ulici Generála Šišky. Občané budou moci na setkání podávat návrhy k realizaci.

„Nabízíme vám možnost blíže se seznámit s cíli strategie a podílet se na tvorbě konkrétních opatření, která pomohou vyrovnávat dopady sucha, přívalových srážek a dalších jevů souvisejících se změnou klimatu. Budeme rádi, když nám svými návrhy a připomínkami pomůžete vytvořit dokument, který bude sloužit jako podklad pro další činnost městské části v oblasti životního prostředí,“ uvedla Praha 12 na svém webu.

Případné dotazy zodpoví zástupci akciové společnosti Vodohospodářský rozvoj a výstavba, Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy a místostarostka Praha 12 Eva Tylová, do jejíž kompetencí patří i právě oblast životního prostředí.

„Obě společnosti se touto problematikou zabývají dlouhodobě a s návrhy adaptačních opatření využitelných v praxi mají bohaté zkušenosti. Klimatickou změnu nepodceňuje ani vedení hlavního města Prahy, které přijalo na svém květnovém zasedání zastupitelstva Klimatický plán. Ten se stal jedním ze stěžejních podkladů při přípravě Adaptační strategie na Praze 12 a je klíčovým dokumentem pro boj s dopady klimatické změny na celém území Prahy,“ sdělila místostarostka Tylová.

Ve čtvrtek 25. listopadu bude od 17 hodin, také v multifunkčním sále radnice, představena finální verze dokumentu se zapracovanými návrhy.


Autor: TZ, red

Grill fest na náplavce

Dnes ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Dnes v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Dnes ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Další články
Nahoru